Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért baj az, ha reggel eszek...

Miért baj az, ha reggel eszek levest, és délben sütök melegszendvicset?

Figyelt kérdés

Anyukám mindig mondja, hogy az ebéd az ebéd, meg akkor kell levest, másodikat enni, kenyeret, melegszendvicset meg reggel. Miért baj az, ha nekem reggel esik jól e leves, és délben sütöm meg a melegszendvicset?


Kötekedők, és az "ez a legnagyobb problémád"-ot, és "örülj, hogy van mit enni"-t írogatók légyszi kíméljetek!


2013. jan. 23. 20:20
1 2
 1/12 anonim válasza:
szerintem mindegy mikor mit eszel csak ne összevissza,szerintem nincs ezzel semmi baj én is szoktam néha.. a hasad meg nem tudja hogy reggel van vagy dél szóval mindegy
2013. jan. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
2%
Anyud azért van kiakadva, mert éjjel fél 2kor kel fel, hgy friss levest főzzön neked reggel 6ra..
2013. jan. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Mert ez a "szokás". Vannak ilyen emberek, akik ragaszkodnak a hagyományokhoz, szokásokhoz. Valahol betartják, hogy pontban 12-kor ebédelnek, valahol mindig ugyanaz a vasárnapi menü (pl húsleves, rántott hús krumplival, savanyúsággal, desszertnek meggyes pite), nálatok az ételek sorrendjéhez ragaszkodnak. Gyakorlatilag nem baj, nyugodtan ehetsz melegszendvicset ebédre, de anyukád így akar a "rendes" étkezésre szoktatni (vagyis az olyanra, ami társadalmilag elfogadott, vagy mi...). Nálunk pl ez nem ügy, én ritkán készítek külön reggelit, kb mindig az előző napi főtt kajából eszem, a kávé mellé.
2013. jan. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Nálunk ez mindennapos dolog. Apám is minden reggel levessel nyit. Mondjuk ebédre én is inkább főtt ételt kívánok, viszont ha nincs más eszek szendvicset.

Ezek az én étkezési szokásaimhoz képest nem is extra.:D

Pl.: Ha nincs kedvem kaját csinálni eszem egy olyan szendvicset, hogy sajtkrém+trappista sajt+füstölt sajt. Nem hallottam még mástól, hogy ilyeneket enne :). Egyébként a tejfölös kenyérért is néztek már le, pedig nem hiszem, hogy az olyan extra.

2013. jan. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem baj. Reggelire én is tudok indítani előző napról maradt sült hússal és főtt krumplival, vagy akár töltött káposztával!
2013. jan. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%

Mert az olyan fura, hogy reggelire eszünk levest.

Amúgy anyukád rosszul tudja, a melegszendvics tipikus vacsoraétel, én még életemben nem hallottam, hogy valaki azt reggelizzen.

2013. jan. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem baj, csak nem így szokás, ennyi :)
2013. jan. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
45%
Én azért eszek délben szendvicset, mert általában akkor kelek, és nekem akkor van reggel. Délután ebédelek, aztán este kétszer vacsorázok, mert sokszor éjjel kettőig fent vagyok, így ha 7-kor vacsizok, éjszakára éhes leszek. Nekem szerencsére nem szólnak bele, bár azért, mert mikor délben eszek ők nincsenek is itthon, nem látják, mit eszek.
2013. jan. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

Mert valljuk be: nem sokan értenek a táplálkozáshoz.


Kenyér reggelire, ebédre? Ez amilyen megszokott, annyira perverz is. A kenyér háború alatt étel, nem a békés mindennapokban, amikor IGAZI ételeket is lehet enni, zöldségeket húsokat.


És elhízott a sok gyerek? Mi ebben a meglepő? Biztos nem sportolnak eleget.. na ja, egészen biztos hogy ez a probléma. Az hogy úgy esznek mint a háború alatt a nagyszüleik, az számításba se jön.



Egy leves, mondjuk hagyma-szalonna alappal, káposztából-salátából, beleütött tojással (fűszerezve ahogy azt én szeretem - behelyettesít magad) igazából egész napra, reggeltől estig értelmesebb, táplálóbb kaja mint bármelyik kenyér, burgonya, tésztaétel.


Csak hogy ilyenről is halljanak a Kedves Éjjelibagoly kollegák :)

2013. jan. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 doboszoli ***** válasza:
100%

Miért lenne baj?

Ha van rá lehetőséged, azt edd ami éppen akkor jól esik.

Valamelyik reggel, -teljesen etikátlan módon- a maradék birkapörköltre támadt gusztusom. Úgy megreggeliztem, mint a szél.

Szoktam lábatlankodni a konyhában, simán főzök szerdára rántott husit, vasárnapra tésztát. Csak jeles alkalmakkor van "kötelező ünnepi ebéd".

Amúgy az "örülj, hogy van mit enni" írogatóknak:

Vallom, és tartom, hogy egyszerű(értsd: olcsó, de jó minőségű) alapanyagokból is lehet jó ételt készíteni, némi kreativitással, odafigyeléssel,lélekkel, és kellő alázattal.

2013. jan. 24. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!