Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tapasztalt háziasszonyok!...

Tapasztalt háziasszonyok! Hogy osszam be egész hónapban a pénzünket?

Figyelt kérdés

Sajnos amíg párom nem talál munkát,vagy én,addig az én bevételemböl kell megélnünk.Ami gyes+2 csp,52.000Ft.Ebböl kb.5000 Ft a kisfiamnak a pelenka (2 éves), a net pedig 8000Ft.Mielött még nekem esik valaki,hogy minek a net, kell,mert már mindenhova emailre kell önéletrajzot küldeni.Enélkül nem tudunk munkát keresni.Meg ugyebár még tart a hüség idö.

Szóval ,arra esély sincs hogy számlákat is fizetünk és eszünk is.Remélhetöleg tavaszig talál valamit,igy be tudjuk hozni az elmaradást.

Ami van itthon az krumpli,répa,zöldség.Miket vegyek,hogy egész hónapban tudjak fött ételt adni nekik?

Ami kimaradt,hogy a lányom már ovis,neki ott megoldott az étkezés.

Elnézést, ha nagyon zavarosan fogalmaztam,kicsit sok gondolat kavarog bennem.


2013. jan. 24. 15:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

hagyma , tészták , tej , felvágottak , szárnyas aprólék , máj , káposzta ,darált hús ,

Rizs liszt ,lencse , tojás ,bab,


[link]

2013. jan. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Mirk válasza:

A tészta és a krumpli a legolcsóbb ételek.

Krumplis tészta, tejfölös tészta, "spagetti" (tészta+ketchup+darált hús konzerv), paprikás krumpli, lapcsánka, tócsi, tepsis krumpli, káposztás tészta, káposztás rétes.

Lehet még rántott parizer+rizs, az se drága.

2013. jan. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Sárgaborsó, lencse főzelék, bableves (kevés vékonyra szelt lecsókolbásszal), ezek amik laktatók és még egészségesek is. A főzelékek mellé ránthatsz ki párizsit, virslit, konzerv löncshúst. Mi szeretjük még a grízes tésztát, palacsintát, krumplis tésztát, hagymás nokedlit (hagymát pörköltesre készíted és ezzel kevered össze a nokedlit) is. Sokszor eszünk pestot tésztát, a Pennyben kapható kis üveg Pesto, drágának tűnik a 400 Ft érte, de ez nekünk elég két csomag tésztához, ezzel keverem össze a tésztát és úgy esszük, más nem kell hozzá, bár néha én keverek hozzá összekockázott főtt krumplit is, de ez a pesto nem mindenkinek jön be, mi borzasztóan szeretjük. Szóval sok leves, főzelék és tészta.
2013. jan. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%

SZia!


Ha a netes dolgot mégis megfontolnád (tudom, nem kényelmes, nagyon nem, de ilyen szűkös helyzetben érdemes): vehetsz 0 ft-ra mobil internetes készüléket, mely után csak havi 1-2.000-et kell törlesztened. ÍGy az emailjeidet ellenőrizni tudod. A számítógépen megírhatod a jelentkezéseket, majd kábellel átmásolhatod a mobil telefonra és feladhatod. Macerás, de ha ennyit spóroltok rajta, én elgondolkodnék! Ha megfogadod, olyan telefont válassz, aminél nem ráfizetni kell sávszél-túllépés esetén, hanem korlátozott az adatforgalom.

Ehhez még hozzájön az is, hogy az ilyen telefonok beállíthatóak "routerként", azaz a számítógép tudja fogadni a mobil internetet, és böngészni is tudsz így.


Az étkezésre vonatkozóan:

alap termékeket szerezz be bőségesen:

krumpli, kenyér, rizs, liszt, olaj, elálló zöldségek, tartós tej, műzli, tojás, stb. Sajtot, felvágottat, hústerméket akciósan vegyél.


Főzési ötletekre most nincs időm, mert most mennem kell, de biztosan írnak majd sokat. Majd később írok még én is :)

2013. jan. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%

Édesanyám mondta: hogy kenyér, krumpli, vöröshagyma, zsír mindig legyen itthon. Bármi történik, akkor már tudsz boldogulni. Persze, ha ehhez még pár tojást is és valami száraztésztát, tarhonyát és rizst is mindig tartol otthon, akkor már egész jól vagy. Ezekből már kismillió féle kaját ki lehet hozni, legjobb, ha előveszel egy darab papírt, és ami ezek felhasználásával eszedbe jut, vagy éppen ezen az oldalon olvasol, azt felvésed rá.


Húsok közül legolcsóbb a máj, (resztelve, rántva) és a csirke-csontos, (pörköltnek vagy pirított tarhonyával, esetleg rizses-húsnak, elkészítheted valami tokányszerűen is, különböző mártásokkal, köretekkel)


Igyekszem a rendelkezésemre álló pénzt annyi hétre elosztani, ahány hét múlva legközelebb jön be pénz, és a heti keretet próbálom tartani.


Mindig hét végére döntöm el, hogy mit fogok főzni, és annak maradékát hogyan fogom a következő napra átvariálni, hogy ismét egy napi kaja legyen belőle. A heti bevásárlást ezek alapján végzem.


Mindig cetlire írom, hogy a tervezett kajákhoz miket kell megvenni, és csak kizárólag azokat vásárolom, ami a cetlin van.

Tartalékot husiból csak akkor, ha valami nagyon-nagyon akciósba futsz bele, de akkor azt is tudod, hogy annak az árát a következő hetek keretéből költötted. Ilyenekből sohase vásárolj ki tudja hát főzésre való többletet, hiszen ha megfigyeled, szinte minden héten van valahol valami akciós.

2013. jan. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Múltkor rántott krumplit ettünk. Frankón ki volt rántva, mint a hús. nem vagyunk csórók, tehát nem ezért ettük, de tök finom volt, és nem is kerül annyiba, mint egy rántott hús.
2013. jan. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,jegyzetelek serényen.
2013. jan. 24. 16:24
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Sokan kérdeztek már ilyet és ehhez hasonlót ezen az oldalon, az alábbi linken rengeteg olcsó receptet, és egyéb spórolási ötleteket olvashatsz.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=olcs%F3+kaj%..

2013. jan. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%
En altalaban zacsis leveseket veszek,kremleveseket.Azon kivül majkremek,lekvar,vaj.Olcsobb rud szalami.Liszt tojas(ebbol csinalok nokedlit)Szaraztészták.Rizs.konzerves.borso.meg gomba.Griz.hagyma,paprika paradicsom,virsli,lecso kolbasz,csirkeszarnya,kis máj,3 doboz tejföl,tej,konzerves halak.Alma,savanyusagok,kos daralt hus esetleg meg paszuly. Általaban csirkeporkolt,gombaporkolt,grizes teszta borso.fozelek.babgulyas.babfozelek,reszelt maj krumplipure,krumplis teszta.paprikas krumpliSult csirkeszarny..rizibizi.spagetti.,rantott parizsi..,lecso
2013. jan. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

Ki a rákfene pontozgat itt le, amikor csak segítőkész, normális válaszok érkeztek?!


AMúgy az én listám olyan kajákról, amik laktatóak, olcsók és számomra finomak:


Krumplifőzelék

Krémlevesek (2 szelet pirítóssal nekem egy egész délutánra elég): hagyma, fokhagyma, póréhagyma, brokkoli, zeller, borsó, krumplikrémleves

Bableves pogácsával

Rakott krumpli, egyéb rakott dolgok (brokkoli, karfiol, stb. - ezekhez csak rizs/krumpli, az adott zöldség, egy pohár tejföl meg némi sajt kell, és 2 napig eszik belőle egy 4 fős család)

Rakott tészta: egy csomag csőtészta, némi hagyma, kukorica, paradicsom, amilyen zöldséget akarsz, szintén 1-2 pohár tejföl, sajt és szintén 2-3 napra elég, a tészta miatt nagyon laktató

Spagetti, egyéb tésztás-paradicsomos olasz kaják

Tócsni/lepcsánka

Töltött zsemle (zsemlébe tejföllel, az összevagdalt belével egy kis zöldséget beletöltesz, visszateszed, megsütöd. Én nőként 2-t sem tudok lenoymni belőle)

Padlizsán, cukkíni, csillagtök rántva, töltve, amikor szezonja van (olyankor olcsó): nagyon laktatóak!

Lecsó


most így hirtelen ennyi ugrik be:)

2013. jan. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!