Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tapasztalt háziasszonyok!...

Tapasztalt háziasszonyok! Hogy osszam be egész hónapban a pénzünket?

Figyelt kérdés

Sajnos amíg párom nem talál munkát,vagy én,addig az én bevételemböl kell megélnünk.Ami gyes+2 csp,52.000Ft.Ebböl kb.5000 Ft a kisfiamnak a pelenka (2 éves), a net pedig 8000Ft.Mielött még nekem esik valaki,hogy minek a net, kell,mert már mindenhova emailre kell önéletrajzot küldeni.Enélkül nem tudunk munkát keresni.Meg ugyebár még tart a hüség idö.

Szóval ,arra esély sincs hogy számlákat is fizetünk és eszünk is.Remélhetöleg tavaszig talál valamit,igy be tudjuk hozni az elmaradást.

Ami van itthon az krumpli,répa,zöldség.Miket vegyek,hogy egész hónapban tudjak fött ételt adni nekik?

Ami kimaradt,hogy a lányom már ovis,neki ott megoldott az étkezés.

Elnézést, ha nagyon zavarosan fogalmaztam,kicsit sok gondolat kavarog bennem.


2013. jan. 24. 15:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
+ még valami: fagyasztott wok zöldségekből (kb. 500 ft, de 2-3 használatra elég) és wok tésztából (szintén max. 500 ft, de 2 adag van benne) egy kis szójaszósszal csinálhatsz pirított ázsiai tésztát, ha valami exotikusra vágysz olcsón (magyarán az összköltség egy nagy adagra kb. 500 ft körül jön ki, nálunk egy akkora adag elég 2 felnőttnek 2x)
2013. jan. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
tejbegríz, tejberizs, bundáskenyér... gofri, palacsinta (több vízzel csináld, kevesebb tejjel, úgy olcsóbb)...nálunk egy nagy adag palacsinta/gofri 4 fős családra elég volt általában 2 napra. Ha nem szeretitek édesen, lehet sajttal, sonkával tölteni! Úgy 2-től is belakik az ember.
2013. jan. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
78%
Sárgaborsó, lencse, paraj olcsó, finom. Káposzta, káposztás tésztának vagy paradicsomos káposztának. Főzelékekbe, paprikás krumpliba egy szál kolbász (nincs fél kiló) 2 alkalomra is elég lehet és már 1000 ft alatt lehet kapni. Vagy 4-5 virsli felkarikázva. Pl. a Coopos vákumcsomagolt baromfi virsli nem olyan rossz s nem is drága. Paprikás krumpli, krumplis tészta, nudli, lekváros, szilvás gombóc a krumpliból. Hétvégi kajának mondjuk székelykáposzta, a savanyú káposzta nem drága és egy fél kiló hús több, mint elég bele. Darált hús húsgombócnak paradicsom mártással, krumplival, ide is elég fél kiló (akciósan elég olcsón is kapni). Csirkemájat lehet venni 250-300 ft körül fél kilót fagyasztva. Resztelt májnak vagy rizottónak nagyon finom. A kenyeret szeleteld fel és egy részét azonnal tedd a fagyasztóba. Akkor egy kiló kenyér napokig elég lehet, egyébként a 2. nap már nem lehet vágni, mert szétesik. Fontos, hogy tervezd meg előre, hogy melyik nap mit főzöl. Írj bevásárlólistát és ragaszkodj hozzá. És még egy trükk: ne menj vásárolni éhesen. Akkor ki tudod védeni, hogy olyat is megvegyél, amit egyébként nem is terveztél, ami nem is kellene. Marha sokat meg lehet vele spórolni.
2013. jan. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,én mindenkit felpontoztam.Nagyon nagy segítséget nyújtottatok,rengereg ötletet tudtam meríteni.
2013. jan. 24. 18:23
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha zsírban sütöd ki, akkor igazából a palacsinta nem drága, a tócsni sem. Vagy sztrapacska is szintúgy jó, csak nem túróval, hanem káposztával, esetleg tejföllel. Valamikor a sárgarépa is nagyon jó áron van, lereszelve más idény zöldséggel finom salátát tudsz tálalni. A hagymaleves is nagyon olcsó, én láttam olyan olasz receptet, amiben beszáradt sajtot főztek bele, az adott neki ízt, nem leveskocka.
2013. jan. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!