Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha tele van a camembert sajt...

Ha tele van a camembert sajt ilyen fekete csíkokkal és kicsit sárgás a színe és büdös, attól még jó?

Figyelt kérdés
Vagy a camembertnek teljesen fehérnek kell lennie?
2013. jan. 31. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy sajtnál, hogy büdös az nagyon relatív. a camembert, ha nincs hűtőben, érik, a belseje sárgás, lágy, és igen van illata, de szerintem kellemes. kicsit ammóniás, de ennek ilyennek kell lennie.

Ennél sokkal "büdösebb" sajtok is vannak, amik nagyon finomak.

Persze szeretni kell őket.

a fekete csíkokat nem értem, ahhoz látni kellene.

2013. jan. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
lehet a fekete csíkok fűszerek benne -.-
2013. jan. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A camembert elnézést a kifejezésért, de ondó szagú, ettől függetlenül iszonyat finom sajt.
2013. jan. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez natúr,nincsenek benne fűszerek. De nem teljesen fehérnek kell lennie a nemespenész bevonatnak? Lehet sárga is, fekete csíkokkal? Szerintem egyébként a Camembert nem egy tipikus büdös sajt, elméletileg nagyon ehyhe, alig érezhető illata van, de nem büdös.
2013. jan. 31. 19:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha túlértett lehet sárgás is a külseje. a friss teljesen fehér és szinte szagtalan, de úgy nem is az igazi. éretten (nem hűtőben tartva ) jön ki az igazi íze illata.

Ízlés kérdése, ki melyik érési szakaszban szereti.

Láttam már azt is, hogy valaki lehámozta a a fehér penészes kérget róla...

2013. jan. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tehát ha megveszem az üzletben és sárgás a színe és tiszta fekete csík és büdös, akkor az még jó? De akkor miért mutatják hófehérnek az összes képen a neten és a reklámokban?
2013. jan. 31. 20:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Kóstold meg. Gondolom ettél már, ha az illatát tudod, hogy amúgy milyennek kellene lenni. Ha romlott, azt szerintem egyből megérzed, és akkor kuka. Attól az egy falat kóstolástól pedig semmi bajod nem lesz. Ha nem romlott, akkor pedig egészségedre.
2013. febr. 1. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!