Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Anyósom kb.2 evőkanál sót rak...

Anyósom kb.2 evőkanál sót rak a darált kávé mellé a kávéfőzőbe? Más is szokott?

Figyelt kérdés
Szerinte így lesz zamata...nem egészségtelen így?
2013. márc. 4. 08:56
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Nagyanyám is rakott általában egy kis sót a kávéba,teába.Sőt, a kávéba volt, hogy csípős paprikát rakott, hogy "erős legyen a kávé".Nem tudom, miért jó egyes időseknek, hogy moslékot gyártanak.Undorító a sós tea és kávé!Ha zamatot akar neki, tegyen bele több kávét, vagy vegyen normális minőségűt.
2013. márc. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de szerintem ez undorító...
2013. márc. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 zabmester ***** válasza:
100%

Ilyennel még életemben nem találkoztam... Mondjuk nem is nagyon kávézom, de az egész rokonságom igen. Nagymamámnál is ilyen kotyogós kávéfőző van, de sose láttam, hogy sót rakna bele.

Ezt így tényleg van, aki képes meginni?

2013. márc. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Zamata akkor van a kávénak ha normalisan van tárolva.A so nekem idegen ilyen formaban,szerintem hánynék ha innom kellene belöle.
2013. márc. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Na ilyet sem hallottam még, de az biztos, hogy nem javít az ital ízén.

Ez is ugyanolyan hülyeség, mint amit az én anyósom csinál: a lefőtt kávézaccot gyűjti, és amikor kávét főz akkor cirka kétharmadban ilyen zaccot használ és csak egy kanálka friss kávé megy a zacc tetejére. Azt mondja azért, mert olyan gazdag aromája van a kávénak, hogy nem létezik, hogy csak egyszer lehet lefőzni.

Azt gondoltam, hogy csak a spórolás miatt, így mindig vittünk egy fél kiló kávét amikor mentünk, mikor milyet, egyik finomabb mint a másik. A végén a bontatlan csomag kávék már ott tornyosultak a spejzban, de ő változatlanul főzte a zaccot...

Egyszer megkóstoltam, hát borzasztó volt, pedig nagy kávés vagyok. Azóta inkább nem kávézok ott, hanem megállunk odafelé egy benzinkútnál vagy hasonló helyen.

2013. márc. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

A használt kávézaccnak, szerintem max. penész aromája lehet.

Én mellesleg hallottam olyanról is, aki a kávéfőzéskor ecetet is önt a vízhez, hogy a vízkő is lejöjjön.Praktikus nem?Egy kis ecetes, vízköves koffein.

2013. márc. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, lehet még ezeket a sztorikat überelni? :D
2013. márc. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 tetro ***** válasza:
100%
És ti a kávéízéről nem vettétek észre, vagy onnan hogy megláttátok? Ez esetben a két evőkanál sót kicsit túlzásnak érzem...
2013. márc. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
66%
Nos, az ilyen esetek miatt nem szeretek én másoknál enni, inni.Esetleg, ahol patika tisztaság van és az orrom előtt készít el mindent.Bár még a nagy óvatosságom ellenére is volt, hogy csalódtam!Egyik ismerősömről feltételeztem, hogy nem művel disznó dolgokat a konyhában, aztán egyszer eldicsekedett vele, hogy ő a leselejtezett bugyikat sem dobja ki.Azzal mosogat....
2013. márc. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy fér még kávé is a főzőbe? Mert 2 evőkanál kávéval egy 6 személyes főző is tele van ...

:-)

2013. márc. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!