Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van itthon 1 kg darált hús és...

Van itthon 1 kg darált hús és ha kiveszek belőle mondjuk 0.5 kg-ot és visszarakom a darált húst meg romlik?

Figyelt kérdés

2013. febr. 25. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Ravasz kérdés...

Szerintem nem lesz baja.

2013. febr. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Az attól függ. Két eset lehetséges: vagy fagyasztott húsról beszélünk, vagy nem.


1. Ha a hús fagyasztva van, és lefelezed de fagyott állapotban, akkor visszateheted a másik felét. Bár ez nem könnyű, húsbárd kell hozzá vagy ilyesmi.

2. Ha nincs fagyott állapotban, akkor megint csak két lehetőség van: még friss a hús, ma vettétek, és nem lett betéve a mélyhűtőbe. Ez esetben kiveheted a felét, a másik felét pedig fagyasztod. Viszont ha le volt fagyasztva, de kiolvasztottad, és úgy felezed el, majd újrafagyasztod, az már necces, nem javaslom. Ha meg nem is romlik, de az állaga gusztustalan lesz másodszori fagyasztás után, és az íze se olyan már.

2013. febr. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ne olvaszd meg,és nem lesz baja


Én nagykéssel és kloffolóval szoktam leszedni belőle ha mégsem kell az egész lefagyasztott

(bár mostanában inkább több kis adagban fagyasztom,igy nem kell trancsirozni)

2013. febr. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
csak azért mert nagyon éhes vagyok és kb. nincs itthon semmi..így kitaláltam hogy csinálok egy tejfölös pörkölt alapot darált hússal meg rizzsel,de 1 kg nem kell hozzá..de ha meg baja esik a húsnak engem kinyírnak mert a hétvégi fasírt ebből lesz :D
2013. febr. 25. 15:17
 5/10 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Ha a fagyóbol vetted ki akkor kiengedés után már nem szabad visszafagyasztani, de ha csak simán a hűtőben volt és kiveszel belőle fél kilót a többit vissza teszed akkor nincs gond.

2013. febr. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
fagyasztó..de még nem vettem ki
2013. febr. 25. 15:19
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha fagyasztóban van, akkor összefagyott, nem hiszem, hogy felengedés nélkül ki tudsz belőle szedni, másrészt ha hétvégi fasírthoz kell, akkor meg kevés lesz a maradék.

Semmi más nincs otthon, amiből valamit készíthetsz?

Burgonya, kenyér, olaj, tojás?

2013. febr. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha van egy jó késed,akkor egy deszkán le tudsz vágni belőle, csak óvatosan, nehogy megcsússzon és megvágd magad.

Én mindig így csinálom :)

De fél kiló nem kell egy evéshez.

2013. febr. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
sikerült "leszelnem" belőle egy darabot..most már csak az a kérdésem,hogy hogy olvasztom fel a lehető leggyorsabban?
2013. febr. 25. 16:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Már biztosan megoldottad, de legközelebbre egy bevált módszer. dupla neylonba téve, jól lezárva egy hidegvízzel telt tálba kb fél óra alatt annyira megpuhul, hogy használható lesz.persze ez a lebűvészkedett darabra érvényes.a többinek továbbra is fagyasztóban a helye.
2013. febr. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!