Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Anyósom kb.2 evőkanál sót rak...

Anyósom kb.2 evőkanál sót rak a darált kávé mellé a kávéfőzőbe? Más is szokott?

Figyelt kérdés
Szerinte így lesz zamata...nem egészségtelen így?
2013. márc. 4. 08:56
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Hát én ezt még eddig csak cukorral hallottam.

Valahol külföldön - nem emlékszem már merre - így főzik a kávét. Az őrölt kávé mellé cukrot is raknak és úgy főzik le.


Dehogy ezt sóval?!?! Hááááát.......

2013. márc. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
A kotyogós kávéfőzőbe, ha 2 kanál sót tesz, akkor alig fér kávé. A másik dolog, hogy csodálom, hogy meg tudta inni a párod.
2013. márc. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom elképzelni, hogy a kávé ízén nem lehetett észrevenni!

Hogy mindezt csak azóta tudjátok, hogy egyszer megláttátok!


Szerintem ez hülyeség, csak oltanak benneteket. Tizedannyi sót is meg lehet érezni, nemhogy 2 evőkanállal!

2013. márc. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is érezni kell rajta, vagy rosszul láttátok, vagy én nme tudom... egyébként a sónak semmilyen negatív hatása nincs, a legtöbb kutatás, ami azt igazolja, hogy egészségtelen a só, plusz életmódváltással is járt, más ételeket ettek. Viszont csináltak néhány ezer emberen tesztet, azt ettek amit addig is, csak só nélkül. Amellett, hogy nem ízlett nekik az étel, semmiféle pozitív változás nem történt a szervezetükben, sőt, inkább negatív - fáradékonyabbak, ingerlékenyebbek lettek, mert a só elősegíti az agy vérellátását. Persze a mértéktelen sózás, fűszerezés a gyomrot tönkreteheti, de ez igaz a mértéktelen salátázásra is, meg minden másra :)
2013. márc. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
81%

A verzió: rossz szokás.


B verzió: az öregedéssel együtt járó ízérzés-vesztés miatt teszi bele.

2013. márc. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
84%

C változat: az egész egy nagy kamu-kérdés!

De jól felrázta a társaságot! :))))

2013. márc. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
A két evőkanál miatt kamu, mert akkor nem fér kávé bele!De ez olyan mintha gyümölcslevesbe ecetet tenne, nem épeszű dolog olyan nincs hogy ez valakinek is jó lenne.
2013. márc. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Nem vicceltem, tényleg belerakja...

Elég púposan állt, de attól még rá lehet tekerni.

Amúgy nem főz sósan, csak vannak ilyen dolgai. Nyilván azért nem vette észre a párom, mert mindig ilyet adott neki. Mondta is, hogy akkor ezért volt durva íze, én azt hittem a darált kávé volt a rossz. Azért kérdeztem meg, mert nem hallottam még ilyet. Gondoltam hátha valamerre szokás, de úgy néz ki nem...köszönöm a válaszokat.

2013. márc. 4. 15:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!