Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » PALEOSOK! Mennyiből jöttök ki...

PALEOSOK! Mennyiből jöttök ki egy hónapban, nagyon drága? Mennyivel drágább ez az életforma? A kezdetekkor nem volt nehéz, nem voltatok éhesek?

Figyelt kérdés
Most akarok váltani, csak nincs sok pénzem.
2013. márc. 8. 07:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden attól függ: eddig mit ettél? Mit akarsz ezután enni? Le tudsz e mondani a süteményekről? (Mert a paleo sütik nagyon drágák.)

Ha csak a hús, gyümölcs, zöldség, magvak alkotják az étrended akkor nem lesz sokkal drágább.

2013. márc. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem nem drágább. Kenyér, süti nem hiányzik, azelőtt sem ettem.
2013. márc. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Számít, hogy eddig mit ettél és ezután mit fogsz, a paleósok sem egyformán táplálkoznak, túl megengedő étrend az ahhoz :D

Az tény, hogy kiesnek az olcsó gabonák, de valószínűleg kevesebbet is kell enni paleósan. (Az a baj, hogy én csak 2 hete hagytam el a lisztet és gyakorlatilag nem eszem húst s ha paleósan próbálok táplálkozni akár egy napig, akkor nekem még hiányérzetem van, így most extrapolálok, hogy mi lehet :) Kell nekem beleszólni mindenbe...)


A sütik pedig való igaz, drágábbak, főleg a drága paleo maglisztekkel, de lehet enni remek nyers nemsütiket és kenyereket, amik ugyan szintén drágábbak a rendes sütiknél, node sokkal értékesebbek, laktatóbbak, kalóriadúsabbak, finomabbak. Én jobbára lenmagot s az édesekhez mákot is használok, picike diót, mazsolát s almát... Ez azért nincs ott árban, mintha főleg kesudió vagy mandula, vagy akár paradió szerepelne benne, nemhogy a speciális maglisztek... Amik nem tudom, milyen drágák, csak azt, hogy azok.


Én arra számítok, hogy olcsóbb lesz így élnünk, mert liszt nélkül sokkal kevesebbet eszem és nem vagyok éhes, valamint a sok gyümölcs, friss zöldség, sőt a nyersvegán édességek eddig is megvoltak táplálkozásunkban :D Sokkal több tojást és olykor halat is eszem (most nagyon fehérjetudatos vagyok, amúgyis, a rántottáimat fel kell dobni valamivel), de az nem drága a finomságához és laktatóságához képest. Nem tudom, miért mondják, hogy a tojás drága, miközben csokit, kakaós csigát és joghurtokat esznek. Mit érnék akár egy legolcsóbb joghurtocskával? Semmit, csak éhes lennék tőle. De annyiért kapok egy gyönyörű nagy házi tojást, fehérjével, esszenciális aminosavakkal s egyebekkel, táplál és finom... Egy jó zöldséges rántotta és már ettem valamit, reggelire (délben, de ez az első étkezésem) és vacsorára nekem maga a tökély.


Az utolsó kérdés engem is érdekel, ahogy írtam, nekem azért hiányzik egy kis nem paleós szénhidrát napközben. Valószínűleg a határeset zabkásával el tudnék lavírozni, de nem különösebben szeretem a zabkását, mindennap esélye se lenne.

Én most időt adok a testemnek, hogy szokja a változásokat. Utána sem zárok ki mindent, de szeretnék néha paleós napot tartani az alacsony szénhidrátbevitel jegyében ;)

2013. márc. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja igen, ez a téma alapvetően a Paleo diéta altémakörbe való, a Fogyókúra témakörön belül (mert van, aki fogyásra használja... bezzeg a Vegetarianizmus, amire szerintem kéne még ékezet, itt van). Nem okoskodásból mondom, csak ha nem tudnád, közlöm, hogy ott találsz paleósokat és paleós kérdéseket, akik/amik hasznosak lehetnek :)
2013. márc. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!