Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Szerintetek mennyi ideig lesz...

Anowind kérdése:

Szerintetek mennyi ideig lesz ilyen drága, szinte majdnem minden, kis hazánkban?

Figyelt kérdés

- "Most elképesztő alacsony áron" - Nem kicsit pofátlanság ezt állítani, mikor mindenki tudja, milyen drága Magyarországon minden? Elsősorban az élelmiszerekre gondolok, hiszen enni-inni kell! El sem tudom mondani, hogy mit gondolok mikor a fentebb olvasható sorokat olvasom egy áruház reklámújságjából.


- Most mondanám, hogy akkor vegyük az eggyel silányabb termékeket. De szerintem még a "noname" (neve sincs) márkák is rohadt drágák! Mit gondoltok?


- Miért kell ilyen magasnak lennie az áfának? Lassan az áfa magasabb mint a termék amit maga ér!


Véleményeket szívesen várok ezzel kapcsolatban! De lehet, hogy én látom rosszul a helyzetet :) Akkor viszont felvilágosítást kérek.


24/F



2013. jan. 26. 12:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is borzasztóan drága lett minden. Sajt, hús már nincs is 1500 Ft alatt. A tej a tavaly év végéhez képest 30 Ft-tal drágább. A fizetésünk csak a rezsire és az ennivalóra elég, pedig a párommal mind a ketten dolgozunk. Elkeserítő.
2013. jan. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
22%

Kezdjük ott, hogy a nagy külföldi bevásárlóközpontoknak nem kell adót fizetniük. Szó szerint kiraboltatod magad, mikor ott vásárolsz és őket támogatod, kiviszik az országból a pénzt. A dolgozóikat pedig agyondolgoztatják minimálbérért... Ha egy ilyen nagy üzlet megnyílik egy csomó kis magyar vállalkozás megy tönkre, mert ott nem tudnak ennyire akciós termékeket árulni mivel nekik adózni kell. Ha senki sem vásárolna bevásárlóközpontokban tönkremennének, de ez valószínűleg nem fog bekövetkezni. A másik, hogy sok embert az se érdekel, hogy magyar terméket vásárol e ami elkeserítő, ezzel tovább fog romlani a helyzet, míg végül meg nem szűnik létezni az összes magyar cég és vállalkozás. Mi csak rabszolgák leszünk a hazánkban. Ez a kőkemény igazság...

Mi magunk vagyunk a felelősek érte, hisz nekünk mindegy a minőség, meg hogy honnan jött csak olcsó legyen!

27N

2013. jan. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Kedves második, ha végignézed itt is a kérdések némelyikét, akkor rájössz, hogy bizony sokszor mindegy, csak olcsó legyen. Akinek 20 ezret kell beosztani kicsi gyerek(ek) mellett kajára, az nem nézi, hogy magyar vagy külföldi a termék, csak azt, hogy ki tudja-e fizetni. Örülj neki, ha neked nem kell erre figyelned...
2013. jan. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
39%
Azt nekem ne mond, hogy a piacon hazai termelőnél, vagy hentesnél drágábban vásárolsz, mert tisztában vagyok az árakkal... Szerintem meg sok ember lustaságból vásárol nagy bevásárlóközpontokban, mert ott mindent egy helyen megtalál. Pl látok sok családot akik púposra megtömik a kosarukat chipsszel meg üdítőkkel, nem hiszem, hogy az éhezés és a pénzhiány miatt mentek oda... De persze mindenki ott vásárol és azt amit akar, én csak leírtam a véleményem, ami nem hülyeség, csak bele kéne gondolni és nem rám támadni.
2013. jan. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%
Nem támadtam rád, csak szóltam, hogy nem mindenkinek az a legfontosabb, hogy hol, sokkal inkább az, hogy mennyiért vásárol. Egyébként a húst mi is hentesnél vesszük, de nálunk csak a hétvégi piacon van zöldség és gyümölcs a kistermelőknél, és drágább, mint a boltban... :( Ja, még annyit, hogy kicsi gyerekkel szinte lehetetlen piacon vásárolni, mert a babakocsival nem tudsz manőverezni a sorok között.
2013. jan. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0 % hasznos a válaszom? Magyarul ne tegyünk a saját érdekünkben semmit se? Aki lepontozott írja már meg nekem mi nem igaz abból, amit leírtam? Lefogadom, hogy úgy sem tud rá mit írni, ahhoz már nincs ész, se mersz...
2013. jan. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztam le. :) Mindenkinek olyan véleménye van amilyen. Elsősorban mindenki olyan terméket választ, amit megengedhet magának. Én csak drágállom a legtöbb dolgot. És itt elsősorban az élelmiszerekre gondolok.
2013. jan. 28. 13:38
 8/21 anonim ***** válasza:
66%

Pár éve, úgy 2008-2009 tájékán voltam kinn nyugateurópában több helyen, nagyvársokban. Azt tapasztalatam, hogy a kajára költött pénz náluk az albérlet és az utazás után a legmagasabb kiadás. (ehhez képes a ruhák eltörpülnek). Iszonyat drága volt a kaja.


Arányaiban lassan kezdünk elérkezni az ottani viszonyokhoz ha a fizetés/kaja/lakás/utazás árakat nézzük. Szóval arányaiban nem valószínű, hogy pozitív irányban alakulni fog az élelmiszerek ára.

2013. jan. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Így van csak meg kéne érteni az összefüggést a magyar gazdaság romlása és az árak emelkedése között... A németek pl nem vásárolnak külföldi árút, érdekes ők felfogják ép ésszel, hogy az nekik nem jó. Itt nem lesz változás, mert így állnak hozzá az emberek, de akkor ne sírjunk, hogy drága minden.
2013. jan. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Én kint voltam faterommal Németországban és összehasonlítottam pár terméket az itteniekkel. Kb. 2X annyit tudtunk ott bevásárolni ugyanannyi pénzért, mint itt. De itt nagyon alacsony a fizetés, hogy magyar terméket vásároljunk. És egyesek örülnek, hogy ha még a külföldi tejet, szalámit is kitudják fizetni. Főleg, ha 4 tagú családról van szó. Nekem nincsenek gyermekeim, de Isten adja, hogy legyenek, viszont arra gondolok, hogy jó lenne nekik itt? Még nem. Úgyhogy várok kicsit. Hiszek még a jobb világban. Voltak régen jobb idők, rossz idők, miért ne lehetne ezután jobb? Majd lemegy egyszer mindennek az ára, hogy az már elfogadható lesz megvételre.
2013. jan. 29. 15:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!