Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van olyan itt, aki "házi"...

Van olyan itt, aki "házi" csirkét vesz ismerőstől, falubelitől, piacról? Tényleg jobb, mint a bolti? Tudhatom ezt biztosra? Mennyiért veszitek?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 10. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
27%

Össze sem lehet a kettőt hasonlítani. Természetesen csak akkor, ha megbízható ismerőstől veszed. A kukoricán nevelt csirke húsa nem esik szét főzéskor,az íze pedig sokkal jobb.

Az ára kicsivel drágább,mint a bolti. De minden faluban, városban más.

2013. ápr. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Úgy van ahogy az első válaszoló irta ? probáld ki nem biztos ,hogy olcsobb ,de finomabb : Nekem nem pörkölt ami 30 perc alatt fő meg :
2013. ápr. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Árat nem tudok,mert mi nagyszüleimtől kapjuk.

Össze se érdemes hasonlitani a kettőt,még a húsleves színén is látszik messziről hogy házi vagy bolti csirke.

2013. ápr. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen határozottan más az íze.Mi magunknak neveljük,igen sokba kerül az etetésük.A tojásból jut a családnak is. Nem olyan a tojás sárgája mint a boltinak,de mi nem akarunk semmiféle segédanyagot használni.Mostanában azon gondolkoztam,hogy növelem a tyúkok számát és akár eladásra is tudnék adni.Mi is csak kukoricát,búzát,szotyit és zöldségekkel tápláljuk.
2013. ápr. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha van lehetőséged ismerőstől, vagy ismerős ismerősétől vásárolnod, akkor inkább azt venném, mint a boltit.


Ahogyan írják, sokkal finomabb, valóban nem szabad összehasonlítani sem a boltival sem a színét, sem az ízét.


Arra számolj, hogy a főzési ideje hosszabb, különösen, ha már kb. egy éves tyúkról, kakasról van szó, és nem egy pár hónapos jércéről.

Ha jérce, azt általábanh sütjük, vagy kirántjuk. Ha már tyúk, kakas (tehát igen közel van, vagy már át is lépte az 1 éves kort), akkor nagyon finom a leves, a pörkölt, ill. szokták levesben egy kicsit előfőzni és megtöltve egészben megsütni. Nyam-nyam!

2013. ápr. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A mi városunkban van egy közösség, ahol közvetlenül a termelőtől lehet vásárolni. Neten kell leadni a rendelést, és heti 1x, 1 órára "nyit ki" a piac, ahol át lehet venni a megrendelt árut. A konyhakész csirke kilója 500 ft, a tyúké pedig 800. Vagy fordítva... :D Az ízük ég és föld. Én már nem is veszek antibiotikumos, savanyú, "bolt-ízű" csirkét. Pfujjjj. Ti mennyiért veszitek?
2013. ápr. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi inkább a boltit preferáljuk, annak ellenére, hogy a nagyszülők révén van házi csirke is. Tényleg másabb az ízük, de a bolti csirke omlós, ízletesebb, mint a házi. A házit, akár meddig sütjük, soha nem lesz omlós és a húsa benne marad a fogban.
2013. ápr. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A szüleim tartanak csirkéket tavasztól őszig (télen nem vesződnek velük), ezért az év nagy részében el vagyunk látva házi csirkével és tojással, sőt én gyakorlatilag ezen nőttem fel, és emiatt sajnos szinte undorodom a bolti csirkétől :( Egészen más a kettő, amit a boltban veszel az fel van fújva valamivel vagy nem tudom, de amikor sütni kezdem a serpenyőben, azonnal rengeteg víz kipárolog/kifő belőle, és nagyon furcsa szaga van. Ezt biztos nem érzi az aki ehhez van szokva, nekem nagyon zavaró. Egyébként nem igaz hogy rágósabb a házi csirke mint a bolti, de az tény hogy nem mindegy a kora, nem mindegy hogy "rántanivaló" zsenge csirke, vagy többhónapos tyúk, ami szintén nagyon finom pl. pörköltnek, levesbe, tehát hosszabb ideig főzve.
2013. ápr. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!