Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha naponta 3 energiaitalt...

Ha naponta 3 energiaitalt megiszok az nagyon káros? Mik történhetnek?

Figyelt kérdés
Igazából azért iszom mert sokat kell tanulnom sokáig és valamivel fent kell tartanom magam, kávét meg nem igazán szeretem. Valami komoly bajom is lehet ettől?

2013. ápr. 16. 18:30
 1/10 anonim válasza:
Persze ilyen hülye kérdéseket fogsz kiírni tőle!!!
2013. ápr. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
Vesekő, szívroham.
2013. ápr. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
A szíved pl-ul annyira el kezd zakatolni, mintha szívrohamot kapnál, remegsz, izzadsz és kétségbe vagy esve. Sokan a detoxikálóba kerülnek koffein-mérgezés miatt.
2013. ápr. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
A legjobb amit ilyenkor tehetsz az a néhány napos/hetes koffein szünet, mert ha már kettő sem elég, akkor tolerancia alakult ki benned a koffeinnal szemben.Ez a koffein szünettel kiküszöbölhető
2013. ápr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
250ml-esre gondolsz mert van 0.5l-es is? (úgy csak 1.5 doboz :) ) huzamosan valószínűleg nem jó, de néha jót tesz mert tele van vitaminnal és tuti hogy a kávé sem jobb.
2013. ápr. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Minnél többet fogsz belőle inni, annál jobban hozzá fog szokni a szervezeted és egy idő után már semmit nem fog használni.

Hagyd abba egy pár hétre, minimum 3-4-re szerintem.

Jaa és ha kávét innál az egészségesebb lenne mert:

"kutatások kimutatták, hogy a hosszabb ideig tartó rendszeres kávéfogyasztás sem okoz függőséget"

"megkönnyebbülést nyújt fejfájás és migrén esetén"

"Mindazonáltal a koffein hatásai a szívre másodlagosak, nem mutathatóak ki napi 2-3 kávé elfogyasztása mellett"

"A kávé javítja és erősíti az izmok összehúzó képességét, növeli a sportteljesítményt, segíti a mozgáskoordinációt, csökkenti a fáradtságot a vázizomrendszerben"

"A kávé segíti az emésztési folyamatot"

"A kávé a belsőelválasztású mirigyekre hatva serkenti a vesék kiválasztó tevékenységét, gyorsítja az anyagcserét, és serkenti a pajzsmirigy működését"

etc,etc :D

2013. ápr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
Megkérdezed hogy napi 3 káros-e, amire rá van írva hogy napi 1 az ajánlott bevitt mennyiség. (bár még napi 1 is elég egészségtelen)
2013. ápr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Naponta 1 energiaital is elég.

Hosszú távon fogyasztani minden nap 1 doboznál többet, káros.

Szívelégtelenség, magas vérnyomás, cukorbaj, stb, stb.

Szóval nem egészséges!

2013. ápr. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fogyassz inkább szója lecitint a tanuláshoz, napi egy-két kanál és sokkal jobban fog az agyad! Kipróbáltam, bevált.
2013. ápr. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Rendezvényeken szoktam STAFF (segítő, szervező) tag lenni. Az esemény előtt általában 2-3 nappal megy a 0-24, ilyenkor az ember imádkozik egy kis erőért. Literszámra fogynak az energiaitalok és kb. így a kávé is..:D Amikor már megittam vagy 3-4 Monstert, akkor figyeltem fel rá, hogy a napi max. ajánlott mennyiség 1 darab. De ez is csalós, mert egy makk egészséges, felnőtt, fiatalabb férfire értik, aki semmire nem allergiás vagy érzékeny, tökéletes súlyban és magasságban van. Csak ezt elfelejtik megemlíteni.:)
2013. ápr. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!