Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nna. Kiszámoltam. Napi 830....

Nna. Kiszámoltam. Napi 830. -ft-om marad kajára. Segítene valaki?

Figyelt kérdés
Adnátok ötleteket, hogy milyen főtt ételeket lehet kihozni ennyiből? Én tudok kb. 3 félét, ami eszembe jut, és slussz. De ott van még további 21 nap fizetésig??
2013. jún. 4. 14:25
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
8-as, nem rossz, amit írtál, de nem hasznos. Ez egy ebéd, amit te írsz, a kérdezőnek EGÉSZ NAPRA van ennyi pénze.
2013. jún. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Ráadásul a párom húst hússal enne, persze ez végképp reménytelen.
2013. jún. 4. 14:46
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
ja, csirkemáj, tényleg! Nagyon olcsó. Van egy isteni csirkemájas tejszínes rizottó receptem, olyan finom, mintha étteremben enném, és kb 600 ft önköltségű.
2013. jún. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

11-es, a kérdező ebédhez kért tanácsokat szerintem :) De többfélét is írtam, ahol gyerek is van, érdemes variálni.

Ja, kérdező! Gyerekeim imádják: rakott almás csirkemell, olyan, mint a rakott krumpli, de kolbász helyett csirkével, és almaszeletek vannak rétegezve benne. És van még almaszósz sült husihoz, a szósz is telít és így kevesebb hús kell hozzá, gyakran készítem rizzsel.

2013. jún. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ennyi ötlettel már tudok valamit kezdeni, aranyosak vagytok!
2013. jún. 4. 14:52
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
rizskoch-ot szoktál csinálni? Rizsfelfújt. Olcsó, gyerekeknek ebédre is ideális, felnőtteknek inkább desszert, vagy vacsi. Császármorzsa dettó.
2013. jún. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi szoktunk ilyen ételt csinálni:


Pici baconkockákat megpirítunk felkarikázott virslivel.

Másik serpenyőben két szál felkarikázott újhagymát és gombát pirítunk.

Összeöntjük a kettőt, és leöntjük főzőtejszínnel, és paradicsompürével. Egy kis oregano és bazsalikom mehet bele, és pici sajt a tetejére. Addig sütjük 180 fokon, amíg bugyog (felforr). Burgonyapürével vagy rizzsel tálaljuk.

2013. jún. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj főzni. Kísérletezz! A munkád az egyedüli ami ingyen van. Ha annyira szűkében vagytok a pénznek keresgess a neten, tanulgasd a régi technikákat. Magad készíts nokedlit, tarhonyát, péksüteményt, palacsintát. Drága, készen kapható fűszerkeverékeket ne használj. Úgy kalkulálj, hogy minden fogyjon el, mert nem az a drága, amit megesztek, hanem, ami kárba megy. Amikor belejössz észreveszed, hogy töredékébe van az otthon előállított étel a kész és félkész ételekhez képest.
2013. jún. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

9es vagyok. így már nehezebb hogy több emberre kell :/

sajnos nagy utánajárást igényel a dolog de figyelni kell az árakat és az akciókat, és ha lehet egy két dolgot nagyobb tételben venni.

A nosaltyn például lehet keresni külön nagyon olcsó recepteket a keresővel! Pl:

[link]

[link]

[link]

A levesek is jók lehetnek, valami krumplis, vagy bableves ami eltelít!

2013. jún. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

BÁrmilyen krémleves, ezek laktatóak, pirítóssal tálalva akár egy főételnek is beillenek, ha nem vagytok túl nagyétkűek.


Cukkínikrémleves, burgonyakrémleves, borsókrémleves, sajtkrémleves, hagymakrémleves (fokhagyma, póréhagyma verzióban is), spárgakrémleves, gombakrémleves, bazsalikomkrémleves, paradicsomkrémleves, babkrémleves, paprikakrémleves, zellerkrémleve, stb.

Egyéb laktató levesek, pl. gulyás, bableves, köménymagos leves pirított leveskockákkal, tojásleves, stb., esetleg egy csirkeraguleves, sima húsleves.


Rengeteg olcsó egytálétel van: rakott krumpli, rakott brokkoli, karfiol, cukkíni, padlizsán, gomba...

Olaszos ételek: pizza, lasagne, cannelloni, penne mind kijönnek olcsón (csak a tészta kell hozzá, paradicsomszósz, sajt és valamilyen belevaló, pl. hús vagy zöldség), ráadásul jól variálhatóak.

Tepsiben sült tejszínes-zöldséges tészta

Gomba vagy normál pörkölt

Mákos, diós, túrós, krumplis, egyéb tészta

Főzelékek fasírozottal, krumplifőzelék, zöldbabfőzelék, stb.

Olcsóbb húsok pl. csirkecomb és társai is tudnak nagyon finomak lenni fűszeresen elkészítve, a csirkecomb pl. 6-700 kilóra, így egy kis krumplipürével vagy salátával pont egy megfelelő méretű ebéd (kb. 30 deka fejenként).

Sült töltött zöldségek (gomba, paradicsom, paprika, cukkini), vagy tekercsek (cukkini, padlizsán, paprika), töltheted szinte bármivel, darált hússal, fűszeres túróval, tonhalkrémmel, akármivel...

Aranygaluska, stíriai metélt, mákos guba...


Szerintem a lényeg, hogy sokmindent csinálj kézzel. Ne vegyél pl. bolti nokedlit, galuskát meg ilyen baromságokat,hanem készítsd otthon. Ne többszáz forintos gulyásporból főzd a levest, hanem fűszerezd otthon. Ne méregdrága lasagneporból készíts lasagnét, hanem főzd meg otthon olcsón sűrített paradicsomból. És így tovább.

2013. jún. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!