Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nna. Kiszámoltam. Napi 830....

Nna. Kiszámoltam. Napi 830. -ft-om marad kajára. Segítene valaki?

Figyelt kérdés
Adnátok ötleteket, hogy milyen főtt ételeket lehet kihozni ennyiből? Én tudok kb. 3 félét, ami eszembe jut, és slussz. De ott van még további 21 nap fizetésig??
2013. jún. 4. 14:25
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Én a pénzemet heti-keretben szoktam számolni és nem napi-keretben. Egy héten egyszer csinálok egy hétre való u.n. nagybevásárlást (=húsfélét, zöldségfélét hasonlókat). Akkor ha szerencséd van, hét közben már csak kenyérért, tejért, esetleg felvágottért kell lemenned az üzletbe.

Ha úgy osztod, hogy heti 2,0-2,3 ezer Ft-ot költesz el húsfélére, a többi lesz krumpli-kenyér-felvágott-zöldség egyebek.

Ha az egyik héten egy kicsit túlköltöttél a következő héten még be tudod hozni.


Májból (sertés, csirke) szoktam egyszerre egy egész kilót megvenni, akkor biztosan kapok benne olyan részt is, amit szépen fel tudok szelni rántani. Most petrezselymes krumplival, paradicsom salátával tökéletes ebéd (vacsi) lehet.

A többit lehet felcsíkozni reszteltnek. A fagyóban elvan.


Ha egészben veszed a csirkét, olcsóbb, mint részleteiben: a csontosából (far-hát-nyak-szárny) lehet jó kis rizseshúst, vagy húsos tarhonyát (rizzsel, tarhonyával tudod a mennyiséget igazítani).


A mellehúsát felcsíkozod, lisztbe mártva hirtelen megsütöd. Készítel valami mártást: sajtmártás, gombamártás, fokhagymás-tejfölös vagy amit akarsz, abba visszarakod a husit, főtt/párolt rizs, vagy tészta-körettel sokkal kiadósabb.

A combokat megsütöd, egy evést az is kiad.

Vagyis minimum 3x esztek egy egész csirkéből, és kb. ezer-ezerötszáz Ft-ot költöttél rá.


Kb. 60 dkg darálthús kelkáposztával egy nagy tepsi rakott kel lehet belőle

Főtt tészták egy kis feléttel, főzelékek akár tükörtojással, akár 1-2 pár virslivel a többi napokra, krumpli-ételek (paprikás-krumpli, vagy paradicsomos káposzta,) is jó egy-egy napra.


Ha kell, írok ide neked húsnélküli = hamis-fasírt recepteket. Csak írj a privimre, az pirossal kiabál.


De ne feledd, hogy a rántott zöldségfélék is egyre olcsóbból kihozhatók: rántott karfiol, kelkáposzta, rántott tökféleségek hasonlók.

2013. jún. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
49%

grízes tészta, esetleg lekvárral


zabpehely dejóval


zabpehelyliszt - fehérliszt fele-fele plusz víz, semmi cukor, semmi olaj, semmi egyéb, teflonban süthető palacsinta


élesztőpástétom: 2-3 hagyma 2-3 deci vízben apróra vágva párolva, bele egy csomag szétmorzsolt élesztő, 2-3 ek zsemlemorzsa, 1-2 ek olaj, fűszerezve ahogy akarod, kenyérre kenheted vaj helyett, finom, tápláló, egészséges, olcsó.

2013. jún. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
49%
a zabpehely dejóval úgy értettem, hogy vízben főtt zabkása
2013. jún. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 ivilicious ***** válasza:

mellőzzétek már a krumplit,hahó,felment az ára.....


inkább káposzta, konzervbabos dolgok

2013. jún. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Regen lett kiirva ez a kerdes, de most talaltam ra es jo volt olvasni a hozzaszolasokat. Koszi.
2016. febr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!