Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Fagyasztóládában meddig áll...

Rhómeó1991 kérdése:

Fagyasztóládában meddig áll el a disznó, csirke, hal?

Figyelt kérdés

2013. júl. 23. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Google a barátod.


[link]

2013. júl. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kb. 1 évig. Ha bolti fagyasztott (pl. tonhal, halrudacska), akkor rá van írva a csomagolásra.
2013. júl. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha disznóvágás, vagy a baronfi-állomány "kivágása" után teljesen frissen rakom a fagyóba, akkor is max. fél évig tartanám ott. Annyi idő alatt igyekeznék elfogyasztani, vagy legalábbis megfőzni, megsütni, mert abban az esetben még néhány hónappal ki lehet tolni a tárolási időt.


Ha üzletben vásárolt cuccok, akkor bizony csak néhány hét, egy-két hónapra vásárolok, mert ki tudja, előtte már esetleg mennyi ideig állt mások hűtőjében. Egyébként sem vagyok híve, hogy csak azért elköltsem a pénzemet, hogy utána az "hús-alakzatban" álljon és dideregjen a hűtőben ki tudja mennyi ideig.

A halat pedig méginkább: megveszem, 1-2 alatt elfogyasztom, vagy ha tudom, hogy nem fog sor kerülni rá, meg sem veszem.


Persze a hűtő mellé csomagolt használati útmutató szerint ennél lényegesen hosszabb ideig lehet benne tárolni dolgokat.

Láttam én már szomszédban olyan fagyasztott dolgokat, amelyek a hűtő-jegyzéke szerint még ehető volt, de a kaja kinézete alapján nekem már egy falat le nem ment volna belőle, akár a színe, akár az illata szerint sem!

De meglehet, hogy csak én vagyok túl finnyás, túl óvatos!

2013. júl. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A mélyhűtöm belső ajtaján levő ábrák alapján a disznó 3-6 hónap, csirke 10-12, hal 3-6 hónap.
2013. júl. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Élve vagy halva?
2013. júl. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Működik a hűtő vagy nem?


Elállni eláll korlátlan ideig, hogy fogyasztható marad vagy nem az más kérdés. Ismerőstől kaptunk pár hete 2004-es fagyasztott árút, finom ebédek készültek belőle :)

2013. júl. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!