Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti mennyire pazaroltok kaját?...

Ti mennyire pazaroltok kaját? Mi az amit már kidobtok, mi az amit még nem?

Figyelt kérdés
Mi sztem egyáltalán nem pazarolunk, ritkán dobunk ki kaját. Mondjuk ez annak is köszönhető, hogy sosincs otthon annyi kaja, hogy ránk romoljon.

2013. aug. 6. 22:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
53%
Mi még bőven a romlás előtt a kutyunak adjuk :) Persze nem olyat, ami nem neki való.
2013. aug. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
73%
Egyáltalán nem pazarolok. Még a 3-4 napos főtt ételt is megesszük. Én így nőttem fel, ezt a példát mutatták a szüleim. Közértünk van, az ott lejáró tejtermékeket ill. egyéb élelmiszereket is megesszük ill. felhasználjuk a főzéshez. Az elmúlt 30 évben senkinek semmi baja nem volt tőle. Még náthám se volt, nem hogy ételmérgezés. Ha mindent kidobálnánk, akkor sok más emberhez hasonlóan sehová se jutottunk volna. Se saját vállalkozás, se ház, se nyaralás, se semmi.
2013. aug. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Most,hogy belegondolok,mi nagyon pazarloak vagyunk,mert mindig tobbet vasarolunk,mint amennyire szukseg lenne. Raadasul a szuleim nem szertik a masnapos peksutiket,eteleket,ezert amit nem eszunk meg egy nap alatt az a kukaba landol. Kulonosen ebben a hosegben nem rak el semmit anyukam,fel,hogy megromlik.
2013. aug. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

NAGYON érzékeny vagyok az ilyesmire, működő ételt soha, semmiképpen nem dobok ki. Ritkán romlik meg nálam valami (a megmaradt étel az remek, legalább másnap nem kell főzni, illetve jut a páromnak munkába), sajna néha 1-1 paradicsom ottmarad vagy ilyesmi... Ha el kell utaznunk pár napra, már előre kombinálok, mit főzzek, hogy elfogyjon minden zöldség és gyümölcs. Nemrég megállapítottam, hogy ez nem jó, inkább kevés zöldséget veszek (szeretem, ha van MINDEN :(), ha kell valami, max. elmegyek a zöldségeshez, 16 km mozgás direkt jó, de ha megfelel a legközelebbi bolt, az csak 10 km. Télen kicsit más, de akkor úgyis kevesebb zöldséget eszünk.


Mostanában a mandula- és kókusztej a problémás, ugyanis meglepően gyorsan romlanak. Ha csak savanykásak, még ehetők számomra, akkor szoktam kidobni ételt, ha egyértelműen, ehetetlenül romlott. Egy ilyen joghurtos jellegű növényi tej még a határon van, de a jövőben vigyázni fogok arra, hogy ne legyen baja.

Amúgyis antihipochonder vagyok (így nevezem azt, hogy nem hiszek benne, hogy beteg legyek), de a tapasztalataim alapján igazam is van. Sosem volt még bajom ételtől, azt hiszem... Az utóbbi 20-30 évben semmiképp. Másnak pedig a jó ételtől is hasmenése lesz, nem értem én ezt. Nekem sosem.

2013. aug. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ó, a péksütik. Azt kihagytam, pedig abban nagyon kidobálósak az emberek. Azt is csak akkor dobjuk ki, ha penészes, ami extrém ritkán fordul elő. Múltkor bizonyára a nagy páratartalom és talán tojás is volt benne :(

A régi, normál kenyereinket 5-7 naposan is ette a párom, de nem is volt bajuk. Mi sütöttük őket.

Ma már alapból nem eszünk glutént, útra és nagyritkán itthon sütök magkenyeret, illetve magos rizskenyeret, az speciel pár nap után képes megromlani, de nem szokta megérni.

Az olcsó bolti kenyér elég rossz tud lenni párnaposan, de frissen sem az igazi, olyat már évtizedek óta nem vettem.

2013. aug. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nagyon ritkán dobunk ki ételt. Kenyeret, ha ritkán penészes, de egyébként ezt is fagyasztjuk, és csak annyit olvasztunk ki, amennyit épp megeszünk. Főtt ételt, ha annyit készítettünk, hogy minden bizonnyal ráunnánk mielőtt elfogyna, lefagyasztjuk egy részét, ha kell, több adagban. Péksütit, ha másnapra is vettünk, a hűtőben tároljuk. Ha nem esszük meg időben, és kicsit megszikkad, berakjuk a mikróba, megpuhul finomra. Felvágottat, kenőmájast, annyit veszünk, amit max. másnap, vagy harmadnap megeszünk. Virsliből sokat szoktunk venni egyszerre, de ezt lefagyasztjuk. Kolbászt, szalámit pedig ugye sokáig el lehet tárolni. Tejtermékből csak tejet szoktunk venni, azt is hosszan eltarthatót, tehát hamarabb elfogy, minthogy megromolhatna. A köretek sem szoktak megmaradni, inkább kevesebbet készítünk belőlük.
2013. aug. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!