Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet leszokni az...

Hogyan lehet leszokni az alkoholról?

Figyelt kérdés

Napi 5-6 sör után , hogy lehetne végleg letenni az alkoholt ?

Külső segítség nélkül menne ?

Minden csak fejben dől el ?



2013. aug. 12. 23:13
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
87%
Szerintem először próbáld meg,oké akkor most ma mától akkor nem iszom.Vagy oké max 3 sört,mert tudomhogy tegnap is már abba akartam hagyni,vagy egy éve.Mondjuk szerintem 5 sör még nem sok,bár barátom 3tól is betud rugni,szóval ez kinél hogy.Fejben döl el,pl én sose dohányoztam,mert megfogadtam,minek.Na ez is ilyesmi.vagy amikor a nők éppen valamilyen hülye diétát csinálnak,egy hétig nem eszek csokit,stb,az is csak elhatározás szüksége,s neked is csak ennyi kell :)
2014. márc. 1. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Satilla válasza:

Hígítsd föl a sört..

Először csak kevés -szűrt!- vízzel, majd később egyre több vizet téve hozzá.

2014. ápr. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Én a napi 1-2 deci rövidről szeretnék leszokni. Hogy jobb, fokozatosan, vagy hirtelen?
2014. máj. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
90%
Most már keveset iszom, havonta 1 - 2 sör, de nem egyszerre. Több nap is eltelik, hogy eszembe sem jut. Megittam bármit és bármikor. Kell valami egyéb elfoglaltság, olyan amihez nem szabad inni, vagy nem illik inni. Kellett nekem a segítség is, szerencsém is van, mert most már teljesen mentes környezetben élek. Senki nem iszik a szemem előtt, nem látom, nem tudok erről. Határozottan kerülöm a kocsmákat és tetszik, nem tetszik, a régi ivócimborákkal nem tartok kapcsolatot. Sikerült más településre költöznöm és környezetet váltanom, de ez a véletlen műve, nem terveztem be. Azóta jobb munkahelyem van és már nem is dohányzom. Sajnos a dohány és az ital összefüggött nálam.
2014. okt. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:

jutalmazd magad: csajokkal,utazassal,elmenyekkel.

ezek segitenek...

2014. dec. 1. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a fokozatosság nem jó módszer. Vagy leteszed, vagy nem. Ha abba akarod hagyni az ivást, mert úgy érzed, eluralkodott feletted, akkor csak úgy fog menni, hogyha egyetlen sört sem iszol.

Napi 5-6 már elég sok. Ha nélküle ideges vagy, nem tudod kiverni a fejedből, rosszul vagy, vagy szinte bármit megtennél hogy hozzájuss, akkor az bizony alkoholizmus.

Külső segítség jól jöhet, ha elgyengülnél. Sokan pl hosszabb ideig nem isznak, aztán "jutalomból" isznak egyet, ami lesz kettő és sok. Aztán ugyan úgy visszaesnek és maguknak bizonygatják, hogy ők már leszoktak.

Ha van valaki aki közel áll hozzád, és bízol benne, kérd, hogy segítsen neked. De orvosi segítséget is kérhetsz.

Sok sikert a leszokáshoz!

2015. jan. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Pont ezen gondolkozom én is.3-4 naponta megiszok 1-2 üveg bort.Fokozatosan leszokni nem jó.Nekem most érdekes hetem lesz,mert nincs egy fityingem se.Tehát épp hogy lesz cigim is,tehát ezt a kettőt kell visszavennem rendesen,ami nagyon nehéz lesz.Viszont dolgozok 5 napot reggeltől estig,nem is ihatok,a cigi nehezebb lesz.Amúgy egy hetet kell kibírni,az a legnehezebb,meg a 2.hét.Utána már könnyebb.Ha a 3.-on is túl vagy,egyre könnyebb.Régen ezt úgy vészeltem át,hogy sokat aludtam és neteztem,így gyorsabban elment az idő.Az nem volt jó ha kimozdultam,vagy mozogtam,mert egyből megjött a kedvem az iváshoz.
2015. aug. 3. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Párom nagy ivónak számított, napi 2-3 liter sört ivott meg a hét minden napján, ithon, nem kocsmában igaz..ő egyik napról a másikra rakta le, nagy segítség volt az alkoholmentes sör! Többet kipróbáltunk, és szerencsére a legtöbb ízlik neki. Nem szenvedett meg semmi, aki még ilyen mennyiségben függő csak, annak sokkal könnyebb lehet ha elhatározza. Kitartás minden leszokónak!
2016. júl. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
40%
Azért kiemelt kérdés, mert azóta sem sikerült?
2018. márc. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

H h szokj le?

Nem iszol.

En naponta ittam 3-4 sort (neha 6-8)

Munka utan.

Aztan eldobtotem h nem iszok sokat. Kb heti 1x.

Probald ki!

Esku ez jo. 6 nap semmi 1 nap iszol alkoholt.

22N es vendeglatos ;) e

2018. aug. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!