Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem ajánlani...

Tudnátok nekem ajánlani diétás ételeket?

Figyelt kérdés

A férjemre igencsak ráférne,s nekem is van egy kis hasam.

Nem igazán értek hozzá.

Segítenétek?



2014. jan. 6. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:

sajt saláta

natur szelet zöld salátával

grillezett zöldségek

grillezet vagy párolt hal gyümölcs salátával

zeller krémleves

gyümölcs leves

2014. jan. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

párolt zöldségek

grillezet sajt

olajos magvak

rízs -űveg tészta : Wokos dolgok sok zöldségel

Hal párolva ,grillezve

ha szreritek a chillit akkor tehetek majdnem minden ételbe ,jó hatással van zsír égetésre

2014. jan. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2014. jan. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A 21. századi diéta-elméletek szerint nem a zsírok, hanem a szénhidrátok hízlalnak. Tehát nem a kalória-, hanem a CH-bevitelt kell csökkenteni.


Szénhidrátban gazdagok a következők:

- finomliszt (pékáruk, tészták, sütemények)

- cukor

- burgonya

- hüvelyesek

- rizs

- édesebb gyümölcsök (főleg banán, szőlő, körte)


Tehát olyan ételeket kellene fogyasztani, amik a fentieket nem, vagy kis mennyiségben tartalmazzák, vagyis főleg fehérjében és rostokban gazdag ételeket: húsok, halak, tejtermékek, zöldségek.


Figyelni kell továbbá a "ravasz" szénhidrátokra, egy csomó olyan élelmiszer van, amiről a kezdő diétázó nem gondolná hogy tele van CH-val, például:

- méz vagy gyümölcscukor (édesítésre nyírfacukrot vagy mesterséges édesítőt ajánlott használni, előbbi egészségesebb)

- bolti cukros joghurtok

- üdítők (rostosak is; de pl. a nestea-ket már nyírfacukorral édesítik)

- durum tészta (egészségesebb, de szinte ugyanolyan hízlaló)

- főzelékek (a lisztes rántás, habarás miatt)


Nyugodtan lehet viszont enni a kalóriadús ételeket, tehát akár csülökpörköltet is ehetsz magában (zöldséggel, nem kenyérrel), használhatsz zsírosabb tejszínt, sajtokat, húsokat is, HA nincs mellette szénhidrát.

2014. jan. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csak szólok, hogy a zsír is hizlal, nem csak a cukor meg a finomliszt (szénhidrát).

Minden pontosan annyira hizlal, amennyi kalória van benne. Csak van, ami egészséges, és van, ami nem.

A sajtban rengeteg zsír van. A zsírszegény sajtban meg rengeteg adalék.

A gyümölcslevesben meg cukor.


Amúgy meg semmitől nem lehet meghízni, ha az ember annyi kalóriát visz be, amennyit felhasznál. Ha többet visz be, hízik (akkor is, ha csirke párolt zöldséggel), ha kevesebbet, akkor fogy (még csokitortával is!).

2014. jan. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sült csirkemell + zöldség. Ennyi. Baromi unalmas, de ha le akarsz fogyni, akkor ezt kell enni MINDEN NAP. Én 20kg-t fogytam, és még egészségesebbnek is érzem magam, ha ezt eszem.
2014. jan. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. jan. 6. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!