Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Tudnatok ajanlani dietas...

Tudnatok ajanlani dietas recepteket?

Figyelt kérdés

Kimondottan csak ebedre valok erdekelnek. Olyan dietat tartok ahol abszolut nem fogyaszthatok lisztes termekeket, tehat minden ilyesmi kilove. 2 napja az ebedem 2 kis szlet csirkemell file olaj nelkul lepiritva, salatanak pedig 1 paradicson,fel paprika, keves uborka es 1 szal zoldhagyma pici soval borsal, es egy csepp oliva olajjal.


Na ehez hasonlo menu erdekelne ami kimondottan fogyaszto hatasu, vagyis dietas. Pl eszembe jutott a spenot, tojassal, azt ehetek?

Meg nah... salata variaciok is erdekelnek, meg valami kmolyabb foetelek is . Koszi elore is


L/22


2013. ápr. 3. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Ehetsz spenótot tojással. Néz körül a paleo receptek között, ezek garantáltan liszt, cukor és tej mentesek.

Vagy Béres Szandi oldalán is van sok jó recept: [link]

Itt is szemezgethetsz: [link]

Itt egy finom: [link]

De ha rákeresek a gluténmentes szóra, az is segít neked.

2013. ápr. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Párolt ceruzabab, narancs felkockázva,sonka hagyma, olíva, petrezselyem zöldje, mustár, min. balzsam ecet. 2 óra a hűtőben. Én nem cs.mellett eszem hozzá, hanem filézett cs. combot, kb. 12 dkg-t, megsütve. Szerintem finom és "laktató" étel. Nekem itt ajánlották, kipróbáltam, nem is bántam meg.

Üdv.:Rea

2013. ápr. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gomba mindenféle variációban, pl gombapaprikásként (csak pirospaprikával és joghurttal).

A spenótot pl nagyon szeretem, holnap tuti azt eszek :D, csak a rántással figyelj, hogy minél kevesebb legyen.

Én sokat túrózok (töltött paprikába kőrözöttként hagymával, édességnek összeturmixolom kevés natur joghurttal, bele édesítő, fél kilóhoz 1,5-2 zselatin felfőzve, formába és minimális gyümölccsel eszem).

Szeretem a pulykahúst petőfi rostélyosként (csinálok egy párolással készülő lecsószerű izét, bele plussz pirospaprika, jól összeturmixolom, max. 1-2 kanál natur joghurt megy még bele).

Töltött gomba: darált pulyka lepirítva, jól megfűszerezve hagymával, ezt töltöm a gombafejekbe, ezt teszem tepsibe és megsütöm a gombával.

Nagyon szeretem a csirkemájat, azt csak lepirítom 20 perc alatt hagymával, öntök rá vizet, amit elfőzök róla. Ha kicsit "kirúgok a hámból", akkor teszek fél kilóhoz 1 kanál mustárt (elkeverem előre a vízhez, amit rátöltök és úgy főzöm el) és jól megfűszerezem provanci fűszerkeverékkel.

Szeretem még a pulykahússal készített székely káposztát, füstölt hús helyett én füst ízű sót teszek bele néha, tejföl helyett néha joghurtot teszek bele.

Bakonyi pulykasültet is csinálok néha, az a gombával nagyon jó. :)

Néha rántok zöldségeket, tudom, az már nem olyan fogyós. (nekem minden zöldség jöhet: brokkoli, zeller, karfiol, ...)

Pisztrángot is szeretek enni, azt magában is, csak nagyon sok, nem tudok belőle túl sokat enni.

A halászlevet is szeretem. :)

Most hogy volt sonkaidény, a sonka is nagy tételben jöhetett nálam.

Érdemes számolgatni nem csak a kalóriákat, hanem a fehérje/szénhidrát/zsír mennyiségeket és arányokat is.

Ez pl. jó: [link]

2013. ápr. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat!!!!
2013. ápr. 4. 16:58
 5/5 anonim ***** válasza:

nekem az ananászos csirke a kedvencem :)

a csirkemellet szeletekre vágom, megkenem erős pistával, közben lepirítok serpenyőben pár kis szelet nyers füstölt szalonnát, annak a kisült zsírjába beleteszem a csirkemellet, átpárolom aztán rárakok egy nagytálkányi darabolt ananászt és összepirítom 2-3 perc alatt.

ISTENI FINOM! és nagyon egészséges ;)

2013. ápr. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!