Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Bekristályosodott házi mézet...

Bekristályosodott házi mézet vissza lehet állítani az eredeti állapotába? Vagy kuka?

Figyelt kérdés

2014. febr. 14. 12:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%
Ha már egyszer felolvasztottad (és eddig üvegben, müa. flakonban volt), rakd át egy zománcos lábasba, és attól kezdve ha szükséges, akár egy evőkanállal is tudsz belőle kristályos formában annyit "kibányászni", amennyire szükséged van. Majd a teában, stb. stb. az a mennyiség felolvad, a többit felesleges lenne minden alkalmommal olvasztgatni.
2014. febr. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
56%
8as vagyok.Nagyapám méhész.kicsit értek a dologhoz. [link]
2014. febr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
65%
Tényleg kár lepontozni, aki azt mondja, hogy 50 fok felett károsodnak a méz összetevői, mert tényleg igaz. Méhészkedünk, úgyhogy tudom.
2014. febr. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
94%

A Kérdezőnek magyarra lefordítva az volt a kérdése, hogy a bekristályosodás visszacsinálható-e folyékonnyá, és nem az, hogy hány fok felett károsodnak az összetevők.


Valószínűleg folyékony mézre volt szüksége valamihez... És ez az elsődleges szempontja éppen, s nem az, hogy minél egészségesebb formájában egye meg...

Pl sokra megy egy 40 fok alatti olvasztgatással, ha utána belekeveri sütibe és megsüti 170 fokon... :)


Akkor lényeges az olvasztás módja, ha a "legegészségesebb" formájában szeretné elfogyasztani azt a mézet akár magában, akár valami teában...

2014. febr. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
72%
Én azért írtam le, hogy hány fokon kell még úgy olvasztani a mézet, hogy megmaradjon minden egészséges összetevő, mert úgy tűnik a kérdező nincs annyira otthon a témában, gondoltam, hasznos infó lehet. Egyébként írtam is, hogy felolvasztani fel lehet melegebb vízben, vagy mikróban is. Nem értem, mi ezzel a gond?
2014. febr. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!