Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hobbiszakácsok, vagy akik...

Hobbiszakácsok, vagy akik gyakran szeretnek főzni! Volt már veletek olyan, hogy kísérleteztetek, de olyan rossz lett, hogy senki nem ette meg?

Figyelt kérdés
Szeretek a konyhában lenni, főzni, de múltkor sajnos kísérletezni kezdtem és bűn rossz lett. Ezek után úgy érzem, semmi keresnivalóm a konyhában. Veletek történt már hasonló? :(
2014. febr. 23. 10:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

persze. de akkor nagyon mérges az ember . Aztán egy idő után eljön az idő amikor csak röhög az egészen.

Próbálkoz bátran . a kudarcokból ,tanulsz meglátod majd milyen hamar belejösz.

2014. febr. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, ezzel kicsit most jobb kedvre derültem. :)
2014. febr. 23. 11:03
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is nagyon szeretek sütni-főzni, új recepteket kipróbálni, néha átvariálom a hozzávalókat, két receptből összehozok egy újat, és előfordul, hogy nem az igazi. Mérgelődök én is rajta egy kicsit, de attól még ne vegye el a kedved a főzéstől, vedd úgy, hogy a recept a rossz!:-D Ha meg véletlen a megszokott recept nem úgy sikerül mint szokott, hát van ilyen. Már párszor benn égett a sütőben valami (mézeskalács, pizza), egyszer a zúzapörköltet felejtettem a gázon, mire kivasaltam, jól odakozmált. Ne tántoritson el a főzéstől, hogy 1x nem sikerült valami, legközelebb meg lehet olyan jót főzöl, hogy mindenki megnyalja a tiz ujját!:-) (bocsi a helyesirási hibákért, nincs hosszú -i a billentyűzeten)
2014. febr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálam a család van hogy azt se eszi meg ami jól sikerül, úgyhogy ha nem akarom magam frusztrálni akkor azt a pár félét főzöm amit tudom hogy megesznek :s. Sütni viszont szoktam újdonságokat, annyira rossz még semmi nem lett hogy ne fogyott volna el.
2014. febr. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 doboszoli ***** válasza:
69%

Persze, hogy volt!

Ám olyan nem, hogy nem ették meg, mert önkritikát gyakorolva kidobtam magamtól, nem próbálkoztam elsütni a kosztosoknak.

2014. febr. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Végre!!!

Megjött doboszoli!!!

Már hiányoztál nekünk!!!! /és praktikáid is /

2014. febr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Olyen mindenkivel elöfordul, hogy egy kísérlet nem jól sikerül, de ilyen esetben általában idöben eltüntetem, ezért nem fordul elö, hogy nem eszik meg. Pár hete volt az utolsó ilyen, pedig elég gyakorlott vagyok a onyhában, napi szinten fözök már kb 50 éve, és jóformán minden nap valami mást.


Az ilyen félresikerül ételeknél viszont utána átgondolom, hogy mi lehetett a hiba, és ezeket legközelebb megpróbálom elkerülni.

Volt más olyan, hogy az elsö - recept szerinti - kísérlet szerintem ehetetlen volt, a másodikat - javítva a recepten - "meg lehetett enni" és a következö - "tökéletesített" változat - azóta is a család kedvence.


Sok esetben viszont lehet még az elsö variációnál is javítani rajta vagy átalakítva valami jót csinálni belöle (természetesen nem az ehetetlenül rossz, hanem a nem egészen tetszik kategóriában), de ehhez már kell egy kis tapasztalat.


Ne keseredj el, próbálkozz, kísérletezz és egyre kevesebb ilyen eset lesz.

2014. febr. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Volt.
2014. febr. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Volt már, hogy valami nem úgy sikerült, mint ahogyan elképzeltem.

De ehetetlenre meg bűn rosszra azért még nem sikerült semmi.

Ahhoz már tényleg nagyon el kell rontani valamit a folyamatban. De ha ott vagy végig, és kóstolgatod, figyeled a kaját, akkor szerintem kb. mindent meg lehet menet közben menteni.

Tehát ahhoz, hogy valamit ehetetlenre elronts, vagy nagyon kezdőnek, vagy nagyon fantáziátlannak kell lenni.

2014. febr. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyszer csinaltam egy csilis csokis hust amit tortillaba toltottem. Nem erte el a vart hatast. :) de en azert megettem, nem volt ehetetlen, csak furcsa. Ehetetlenul rosszat meg en sem csinaltam. Hobbiszakacskent mindig igyekszem valami ujat es kulonlegeaet csinalni.
2014. febr. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!