Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Így biztonságos tojást főzni?

Így biztonságos tojást főzni?

Figyelt kérdés
Beteszem egy bögrébe, forrásban lévő vizet ráöntök, várok pár percet, leöntöm róla a vizet és újabb adag forralt vizet öntök rá. Ezt megcsinálom kb ötször. Ez elpusztítja a bacilusokat? Macerás, de nincs lehetőségem máshogy főzni.
2014. febr. 27. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
nem.
2014. febr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Próbáld ki! :) Úgy is látod majd, hogy megfőtt-e.

Bacilusokról meg annyit, hogy egyenként megmosom alaposan a tojásokat, mikor megveszem és mielőtt betenném a hűtőbe. A bacik a héjon vannak, nem benne a tojásban.

Pl. van olyan süti, aminek a krémjébe nyersen kell a tojás és mégsem lesz tőle semmi bajunk.

2014. febr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem értem a kérdést. A héját ne edd meg. A tojás meg vagy megfő vagy nem. De miért lenne veszélyes?
2014. febr. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 SzarvasLászló ***** válasza:

A talányos kérdésed igen nagy türelmi képességedről árulkodik.


Ha forró vizet tudsz kreálni akkor miért nem tudod megfőzni is benne?

2014. febr. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egy darab vízforraló van a közelben, de a gazdája nem engedi, hogy belerakjam a tojást. Amúgy megfő így is, próbáltam, a kérdés az, hogy a heján lévő bacik elpusztulnak-e, mert ha nem, akkor pucolás közben rákerülhet a tojásra.
2014. febr. 27. 17:51
 6/8 anonim ***** válasza:
De mert amikor nyersen hasznalod a tojast, akkor amikor feltorod nem kerulhetnek ra a bacilusok??
2014. febr. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Éppen ezért nem használom nyersen a tojást.
2014. febr. 28. 12:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Es nem eszel majoznezt meg sutiket, pl?
2014. febr. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!