Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kihúzták a fogamat. Se tegnap...

Kihúzták a fogamat. Se tegnap se ma nem ettem semmit, a fájdalom miatt. Most azonban nagyon éhes vagyok, mit lehet ilyenkor enni, inni?

Figyelt kérdés
2008. júl. 25. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én annyiról tudok, hogy tejterméket nem ajánlott fogászati beavatkozás után fogyasztani addig, amíg a nyílt sebek nagyjából el nem tűnnek az ínyeden, mert a baktériumok bejutnak és gondot okoznak.
2008. júl. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Van aki rosszul viseli a foghúzást! A doki nem adott gyulladás csökkentőt? Az szokta enyhíteni az utóhatásokat! Fájdalom csillapítót, ha más akadálya nincs szerintem vehetsz be!

Addig is főzz egy tejbegrízt, az tápláló, és nem kell rágni! Kaja után meg öblítsd ki a sebet tiszta vízzel.

De ha ennyire fáj, én visszamennék, vagy legalább felhívnám a dokit, és elmondanám neki is!

2008. júl. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen mindegy mit eszel,csak arra vigyázz,nehogy megsérüljön a fogad helye,keményet semmi féleképp ne!

Egyszer én ugy jártam,kihúzták a fogam,rá nem sokkal ettem disznópaprikást,megfeledkeztem róla pont arról rágtam és szépen beleállt egy csontdarabka pont oda ahonnan fihúzták a fogat,borzalmas volt,de szerencsémre ki tudtam szedni egy kis szenvedés után.

Inni viszont szénsavasat inkább ne,csak vizet,vagy rostosat!

2008. júl. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Megint a második vagyok, találtam összefoglalva jótanácsokat:


Tudnivalók foghúzás utáni teendőkről


- A tamponra 15 percig szorosan rá kell harapni, 15 perc elteltével a tampont ki kell venni a szájból, és ki kell dobni.


- A tampon szorítása közben a szájban termelődő nyálat le kell nyelni, nem szabad gyűjtögetni vagy köpködni.


- A tampon kivétele után inni lehet (tejterméket csak két nap múlva), enni csak a zsibbadás teljes megszűnése (kb. 2 órával a fogeltávolítás után) szabad!


- A fogeltávolítás napján tilos öblögetni, a második, harmadik napon is csak óvatosan szabad a fogmosás után.


- A fogmosás kötelező a húzás környezetében is, fontos, hogy a seb körül ne maradjon a fogakon lepedék, (a sebet nem szabad fogkefével dörzsölni!) ez a gyógyulás elengedhetetlen feltétele!


- A fog helyén keletkező vérrögöt sem a nyelvvel, sem öblögetéssel, sem szívogatással eltávolítani nem szabad!


- Hajolgatni, cipekedni, erőlködni, sportolni a fogeltávolítást követő 4-5 napban nem szabad!


- A felső rágófogak eltávolítása után kerülni kell 4-5 napig az erőteljes orrfújást, az erős tüsszentést!


- Fogeltávolítás napján ne fogyasszon alkoholt, és ne dohányozzon!


- Jegelni csak kizárólag orvosi utasításra kell a megbeszélés szerint. Ha a fogeltávolítást követően fájdalom, duzzanat jelentkezik a fog helyén vagy az arcon, haladéktalanul keresse fel a rendelőnket!

2008. júl. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat. Megkockáztatok egy kis májkrémet, meg spenótot. Szép napot mindenkinek.
2008. júl. 25. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!