Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti hányszor esztek egy nap?...

Ti hányszor esztek egy nap? Kevés a 2 étkezés?

Figyelt kérdés

Reggelire csak egy tejeskávét iszok,4 re érek haza melóból,akkor eszek főtt ételt amit előző nap főzök ( zöldségeleves,sülthús,saláta,prökölt,bolognai,paprikáskrumpli,rántott gomba, zöldséges rizs -ezeket szoktam ,de adhattok még ötleteket,sütőm nincs) Ebből 1-2 tányérral elfogyazstok.

Vacsorára főtt tojást,tonhalat,pizzát,vagy levest szoktam enni 9-10 óra körül .

Szerintetek ez nagyon kevés? a súlyom normális,vitaminokat szedek,jól is érzem magam . Az a gond,hogy sokáig éjszaka dolgoztam és megszoktam,hogy délelőtt-kora déluán,de sokszor este 7-8 ig semmit nem ettem . Most pedig nem esik jól,főleg nem a munkahelyen . Nagy gond??


2014. ápr. 24. 20:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Én 4-szer étkezek egy nap. Ha jól érzed magad, akkor ezek szerint nincs baj. Vissza lehet állni a "rendes" időre, csak kell egy kis idő hozzá. Azt nem tudom, hogy baj lehet-e belőle. Esetleg az, hogy 7 óraután a szervezeted nem emészti meg az ételt. Ebből lehet baj esetleg.
2014. ápr. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nem esik jól, én nem erőltetném, az tuti...

Nos, nem vagyok szakértő, ráadásul esti típus vagyok és sosem tudtam reggelizni, s a délelőtti táplálkozás sem lételemem, úgyhogy nekem nincs sok bajom az étkezéseddel (egy időben pont így csináltam, nem kényszerből, hanem mert az passzolt a saját ritmusomhoz), már ha amúgy jól érzed magad, van elég energiád, ésatöbbi.

Persze sokan a (bőséges) reggeli mellett vannak. Pedig van ember, aki nem tud reggel enni, s ha muszáj ennie, még akár rosszul is lesz (én az első csoportba tartozom. mindössze hamar éhes leszek, ha reggelizem, ez kis koromban eléggé zavart. később senki nem próbált megreggeliztetni). Nekem van energiám az előző napról, tömni nem fogom magam s ez határozottan így látszik helyesnek.

2014. ápr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!