Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért hiszi szinte mindenki,...

Miért hiszi szinte mindenki, hogy a paradicsom zöldség? (najó, még sok mást rosszul tudnak az emberek nagyrésze, pl a dinnye)

Figyelt kérdés

Nem kérek, olyan válaszokat, hogy a paradicsom igenis zöldség. Utánaolvastam, és aki nem hisz az is tegye meg.


Meg amúgy is a paradicsom PIROS a ZÖLDség meg zöld :D

De miért vannak olyan sokan elveszve ebben a témában? Miért hiszik olyan sokan, hogy a paradicsom zöldség?



2014. máj. 20. 17:31
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy #5 írta:

- mert zöldség íze van

- mert zöldségként használjuk

- mert nem biológusként hanem szakácsként érdekel mi az a paradicsom.

2014. máj. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
89%

Paradiso: mennyország, mennyei, azaz paradicsomi. eleink nevezték így, amikor megismerték ezt az isteni gyümölcsöt.

hogy gyümölcs, én egy dietetikustól tudtam meg, aki a szétválasztó diétánál említette, hogy pl zöldségnapokon kerülendő... (nem értettem egyet vele )

Minden más nyelvben tomato, domati, pomodoro és hasonló a neve , és nem kötik az égiekhez.

A gomba sem zöldség, pedig a zöldségestől vesszük, hanem egyszerűen- gomba- :)

2014. máj. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a gyümölcsmérlegen is a zöldségek közt van.
2014. máj. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
95%
Nem értem mi alapján lesz valami zöldség vagy gyümölcs. Nekem a gyümölcs az amit magában szívesen eszik az ember, főként édes, finom, stb. A zöldség az ilyen körítés, amit az ember kajákba rak, nem magában eszi. Én így veszem, szóval nekem a paradicsom továbbra is zöldség marad. Nem érdekel, hogy valahol valaki másképp sorolta be.
2014. máj. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
A répát,zellert is lehet magában enni.
2014. máj. 20. 19:02
 16/25 anonim ***** válasza:
94%

Na utánaolvastam :D Ez nem egy ilyen eldöntött kérdés, mint ahogy te írtad a kérdésben. Van, aki szerint gyümölcs, van, ki szerint zöldség.

USA-ban bírósági határozatot is hoztak arról, hogy zöldség :D

2014. máj. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Igen, azt én is olvastam :D

De akkor legyen inkább egy külön "faj".

Paradicsom, neved legyen mától, mucsaröcsöge.


És akkor meg is oldottuk a problémát, ha bárki kérdezi tőletek, hogy zöldség,vagy gyümölcs, netán gabona, mondátok azt. Na ne szórakozzá' velem, a paradicsom az mucsaröcsöge!

2014. máj. 20. 19:14
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

A botanika és a köznyelv az kettő. Simán lehet zöldségnek nevezni, úgyis annak használjuk. Vannak poénos dolgok, a tök is bogyó és gyümölcs, ha botanikailag nézzük, vagy valami efféle.


Szívesen ennék most egy kis semmit :D Szerencsére épp érik a kertben. De én akkor is leszamócázom vagy földieprezem, a fene se tudja, melyik, túl kicsi a különbség.


A padlizsán akkor lilaság? Bár az is bogyó, bizonyára az is gyümölcs. Valamilyen szempontból.


úgy nézzük, azt hiszem

2014. máj. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor elárulom a titkot.

Az a növényi rész, amiben benne van a magja, az gyümölcs.

Tehát igen, a paradicsom, paprika, még a tök is ugyanúgy gyümölcs, mint pl a dinnye vagy az alma.

Zöldség pedig a gyökerek, gumók, levelek, tehát a répa, zeller, burgonya, saláta stb.

2014. máj. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy akadémikus kérdés... napestig lehetne sorolni az érveket mellette és ellene, de csak meddő vita lenne.

Szerintem mindenki hívja úgy, ahogy eddig ismerte, szerette.

2014. máj. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!