Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktátok ízesíteni az...

Hogyan szoktátok ízesíteni az instant kávét?

Figyelt kérdés

Segítséget kérek!!!:) Én nem szoktam soha kávézni, de a barátnőm imádja az instant kávékat és arra szeretnélek titeket megkérni, hogy légyszíves írjátok le, hogy hogyan szoktátok ízesíteni az x mennyiségű kávét x fajtából

(pl.: nescafé gold, 250 ml víz, 2 teáskanál púpos instant kávé, 1 teáskanál cukor + 50 ml tej) légyszí így írjátok le!!!! ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!!! :D



2014. jún. 8. 21:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
te...azt ugye tudod, hogy mindenki másképp szereti a kávét? több-kevesebb cukorral, több-kevesebb tejjel vagy tej és cukor nélkül, hideg vagy meleg tejjel stb. Honnan tudhatjuk, hogy a te barátnőd hogy szereti?
2014. jún. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
sehonnan nem kell tudnod, én se tudom, csak érdekel, hogy ti hogy ísszátok!!!
2014. jún. 8. 21:42
 3/15 anonim ***** válasza:
Mikor hogy, de lehetőség szerint sehogy. Inkább főzöm a kávét.
2014. jún. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
Én az X instantkávéból X kanál kávét rakok X DECIliter vízbe (nálunk otthon nem mérünk mililiterben, basszus), ahhoz rakok X kanál cukrot, és egy olyan X mennyiségű tejet. de én is a rendes presszót szeretem, az instant nem az igazi...
2014. jún. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én nem vizet öntök a kávéra, hanem tejet, a cukor már benne van az instantban, én olyat vettem.

Most már rászoktam a főzött kávéra. Azt két cukorral és sok-sok tejjel iszom.

De ha ennyire érdekel, akkor kérdezd meg tőle, hogy hogyan szereti.

2014. jún. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
megkérdeztem, de mondta hogy lepjem meg vlami finom kávéval :(((((
2014. jún. 8. 23:44
 7/15 anonim ***** válasza:
finom kávéhoz - szerintem - kell egy rendes presszógép, ami nagy nyomással tudja a gőzt átnyomni a kávén. Kell hozzá jó minőségű kávé (a sima Segafredo és társai már az iható kategóriát képviselik), és tessék, csinálhatsz egy viszonylag erős, finom kávét. Adj MELLÉ cukrot, és egy kis adag felmelegített tejet. Ezekből majd eldönti, hogy mit, és mennyit rak bele.
2014. jún. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az igazi instant kávé nekem nagyon erős, úgy szoktam, hogy egy púpos teáskanál kapucsínóporhoz keverek egy csapott kávéskanál instant kávét, és két kávéskanál cukrot felöntöm két ujjnyi forró vízzel, elkeverem, hogy jól feloldódjon, aztán tejjel felöntöm, hogy tele legyen egy normál bögre. Ilyen melegben hidegen iszom, télen vagy több vizet használok, vag utánamikrózom, hogy meleg legyen.

Ha kifejezetten ízesítenéd, akor vannak ízesített kapucsínóporok, ha barna cukrot használsz, abból több kell hozzá (ez így szerintem se nem túl édes, se nem túl keserű, de persze ízlések és pofonok). Tetejére díszítésnek tejszínhab, kakaópor vagy akár csoki/karamell öntet is illik hozzá.

Végül sikerült meglepned valami finommal?

2014. jún. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelő, köszönöm,hogy leírtad, mert megkostóltam a cukrozott cappucino port és még nekem is izlik!!!! tényleg finom! és díszítésként a tejhabra a fahéj nagyon jól jött! :) :D
2014. jún. 11. 21:08
 10/15 anonim ***** válasza:

cappuccino por összetétel:

cukor, glükóz szirup, hidrogénezett növényi zsír, instant kávé (min. 5%), tejfehérje, zsírszegény kakaópor, sovány tejpor, konyhasó, csomósodást gátló anyag (trikalcium-foszfát)

nyami és cupp-cupp, finom, csak ilyet kérek! főleg a hidrogénezett növényi zsír és a trikalcium-foszfát az, ami feledhetetlenné teszi az élményt. :D

2014. jún. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!