Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hagymamag mennyi idő alatt...

Hagymamag mennyi idő alatt csírázik ki?

Figyelt kérdés
Hétfő este áztattam be, kedd reggel óta van a csíráztató tálkában, de még így péntek este se mutat semmi szándékot a csírázásra. Vöröshagyma mag.

2014. aug. 15. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj az offért, de nincs bent a kontaklencsém, és homályosan látok, és ezt olvastam, hogy a "nagymama" mennyi idő alatt csírázik ki.

Kicsit megijedtem, hogy mit csinálhattál a mamáddal. :)

2014. aug. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
:D A mama jól van:)
2014. aug. 15. 21:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Öblìtetted rendesen?
2014. aug. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Reggel, este.

Az elképzelhető, hogy esetleg túl nagy vízsugárral öblítettem őket, és a csírakezdeményeződéseket mindig letörtem?

Nagyon érzékenyek a helyre?

2014. aug. 15. 22:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a viz volt a gond, lehet, hogy a hőmérséklet.

Hagymát még nem próbáltam, mert sok helyen olvastam, hogy nagyon kényes.

én most lucernát növesztek, 3-4 nap kell neki, és nagyon finom, búzám is van, de annak most nagyon meleg van, berohadna.

2014. aug. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Érdemes még mosogatnom, mit gondoltok? Bepenészedve nincs, jó illata van. Pontosabban olyan hagyma.
2014. aug. 16. 23:08
 7/7 anonim ***** válasza:

"A vöröshagyma nem melegigényes növény: a magja már 4-5 °C-on csirázni kezd, és a növény a tenyészidőben 17-19 °C-on fejlődik a legjobban.(...)

A hagymamag vetésének ideje is márciusban van. A magvak lassan csiráznak, és két-három hétre van szükségük a kikeléshez."

[link]

2015. febr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!