Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hamarosan elköltözöm és úgy...

Hamarosan elköltözöm és úgy számoltam hogy havi 30e forintom lenne ételre és hogy hogy lehetne ebből jól meglenni?

Figyelt kérdés

Én arra gondoltam hogy naponta 1000 forintot osztanék be egy napra csak azt nem tudom, hogy hogy osszam be a reggeli, ebéd, vacsorára. Közepes nehézségű fizikai munkám lenne. Nem vagyok az a nagy húsevő. Viszonylag keveset eszem. Ötletem nincs az olcsó párizsis szendvicsen és a zacskós mirelit levesen kívűl, mert ugye ezek azért viszonylag olcsók.

Válaszotokat előre is köszönöm! :)


2014. szept. 29. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Ezeket ajanlom h legyen otthon mindig:

Krumpli

Rizs

Teszta felek

Paradicsom szosz

Hagyma.

Napi 1000 ft az jo. Azt belehet osztani..

Reggeli otletek:

Kenyer tojas virsli felvagott piritos bundas kenyer

Akkor: paprikas krumpli krumplis teszta kaposzgas teszta szoszos teszzak sajtoa tejfolos teszta rizses hus

vegyel konzerveket is. Olcsoak .

Szoval amik legyenek otthon :

Rizs hagyma konzervek teszta felek pari szoszok

Krumpli olaj v zsir virsli tojas parizer..

2014. szept. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok, csak én egyetemre járok, de sokat sportolok, viszont nem vagyok egy nagyevő, egy nap kétszer szoktam enni, keveset és én is simán el vagyok hús nélkül. Reggelire zabpelyhet eszem fahéjjal (kenyeret már nem veszek, mert nagyon hamar megpenészedik, a zabpehely meg hónapokig eláll), főtt ételnek pedig krumplit, ezt jól lehet variálni pl. sültkrumpli fűszerekkel, tejföllel

rakottkrumpli

paprikáskrumpli

héjában sült krumpli zöldségekkel, tojással


aztán szoktam csinálni pizzát, gombával, kukoricakonzervvel, paradicsommal, sajttal, brokkolival stb.


mindig van itthon spagetti, amit akármivel meg lehet enni pl. paradicsomszósz, tejszínes szósz, vagy csak simán zöldségekkel


tojásból is lehet olcsón laktató kaját pl. omlett


meg vannak ezek az instant tésztalevesek (ramen), azokból az egészen olcsók is nagyon finomak

2014. szept. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez sok pénz :) Én se költök többet, pedig sokat használok nem olcsó hozzávalókat (rengeteg kakaó, eritrit, kókuszzsír - mondjuk az nem drága a kalóriatartalmához képest, jórészt olajos magokon élek, mandula, dió, kókusz, kesu...).

Feléből is meglennék, csak akkor odalenne az édességem. Igaz, nekem 2000 kalória elég, de olcsón tudnám 3000-re növelni, pótolnám zsírral és annyi, energiának jó, a szükséges tápanyagok pedig már megvannak a jelenlegi keretben.


Úgyhogy eléggé válogathatsz, mit eszel, nem kell a állandóan a kifejezetten olcsó dolgokra koncentrálni. Amúgy a zacskós leves drága, szinte semmi nincs benne, akkor már zöldséges rizs vagy rántotta vagy sült zöldség vagy zabkása, de szinte bármi jobb nála és szinte minden rendes étel olcsóbb is...


Persze, ha nem akarsz főzni, az változtat a dolgokon... De bizonyára akkor is van jobb opció. Néha ehetsz kifőzdében (mindennap nem biztos, hogy belefér).

S ha már kenyeret veszel, ne olcsó párizsisat, amiről azt se tudod, miből van...

2014. szept. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Először nem főznék. Azzal majd később probálkoznék. Max ebédre valami levest vagy spagettit azt legalább tudok. :)

Legfőképp hideg majd meleg étel ötletekre vagyok kíváncsi. :)

2014. szept. 30. 07:39
 5/5 anonim ***** válasza:

A hideg étkezés mindig kicsit drágább, mintha főznél. A napi 1000 Ft 1 fő részére nem sok, de ki lehet jönni belőle.


A zacskós levest inkább hanyagold, nagyon kevés egészségtelenebb étel van.


A főtt virsli már főzésnek számít? :D Vagy a tojásrántotta? Mert az utóbbiból például ezerfélét lehet készíteni.


Én például tegnap úgy csináltam, hogy hagymát és baconkockát együtt pirítottam, rászórtam paradicsomszeletkéket, azokat is pirítottam egy kicsit, majd egy késhegynyi mustárt, pirospaprikát és bazsalikomot adtam hozzá. Ekkor jött a felvert tojás, és összesütöttem.

2014. szept. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!