Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tudja esetleg valaki, hogy a...

Tudja esetleg valaki, hogy a "napközis teát", amit napköziben, táborokban általában szoktak adni, milyen teából készítik?

Figyelt kérdés
Gondolom nem filteres, hanem valami granulátum. Elég sok cukrot raknak bele, szép narancssárga színe van. Esetleg dolgozik valaki óvodai/iskolai konyhán, aki meg tudná mondani? Előre is köszönöm.
2010. jan. 21. 19:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és gondolom elég olcsó lehet. Ennyit tudok róla.
2010. jan. 21. 20:00
 2/10 anonim ***** válasza:
Bocsi ez nem válasz lesz.A gyerkőcöm is folyton azt mondja,hogy ő ovis teát kér.Nagyon szereti.Fogalmam nincs miért.
2010. jan. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem Cylen tea véletlenül? Az ilyen sárgás színű. Gondolom cukor és citromlé van benne.
2010. jan. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
*cylon és nem cylen, bocs, félreütöttem
2010. jan. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Nem granulátumból készítik. Egyébként volt már pár ilyen kérdés.

Egyesek szerint a Garzon teafűből készítik.


Én sima Liptonnal szoktam úgy, hogy felrakok kb. 2 liter vizet, abba 1 filter, megcukrozom, és így felforralom. Miután elzártam alatta a gázt, belefacsarok egy egész citromot.

Így nagyon hasonlít az íze. Szerintem a lényeg az, hogy főzni kell, nem csak forró vízbe áztatni.

2010. jan. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
elég egy filter? és milyen ízestésű legyen?
2010. jan. 21. 20:14
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az is granulátum amiket az automatákba raknak pl. Férjemék évekig kapták védőitalként, én is nagyon szerettem.
2010. jan. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
1 filter bőven elég. Én a Lipton Yellow Label-t használom. Az a lényeg, hogy "sima" teafű legyen, ne valami extra ízesítésű. Próbáltam már Pickwick citromossal, azzal is jó.
2010. jan. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
elsőnek: én is imádom, bár nagyon rég ittam. most fogok elköltözni otthonról, és kéne valami olcsó de finom ital ötlet, hogy ne mindig csak csapvizet igyak.
2010. jan. 21. 20:20
 10/10 anonim ***** válasza:

off: Ceylon tea


Igen, azt hiszem nagyüzemben Garzonból csinálják, én otthon Earl Greyből szoktam. Egy kancsó forró vízbe két teafiltert pakolok, ha kiázott, adom hozzá a kristálycukrot és a citromlevet. Úgy saccra. Kész.

2010. jan. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!