Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Folyton elrontom a teakészítés...

Folyton elrontom a teakészítést. De mit is rontok el?

Figyelt kérdés

A következőképpen szoktam csinálni:vizet teszek fel forrni,mikor oké,utána vízmennyiségtől függően 2 vagy 4 filter(általában) aztán volt,hogy hagytam állni fél órát,végül ízesítettem cukorral-citrommal.Megkérdeztem itthon,hogy mi hibádzik szerintük,azt mondták,túl sokat hagyom benne a filtert,és elveszik az aromája,csináljam úgy,hogy párszor belemártom aztán 10 perc elég neki a vízben.Így is csináltam,de miután kivettem a filtert,ugyanaz lett a végeredmény,mint előtte:a tea illata megvolt,viszont az íze olyan volt,mint a sima forró vízé.Ez normális?Régebben Sir Morton Garzon teát próbáltam csinálgatni,azok nagyrészt sikerültek is,és még ízesítés előtt volt egy kis tea íze.Most epres Pickwick-el próbálkoztam,meg valami citromossal,de mindkettőt folyton elrontottam.:( Mit tudnék tenni?

(Tudom,hogy ez elég szégyenteljes,de sajnos lány létemre egyáltalán nincs érzékem a konyha világához...)


2014. okt. 30. 01:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyi, hogy szerintem sima fekete teát vegyél, nem mindenféle ízesítettet.
2014. okt. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem próbáld meg követni azt, amit a filterre vagy a tea dobozára RÁÍRTAK.

1. Adagolás: általában 1 filter/1 csésze

2. Idő: VÁLTOZÓ (fekete teánál 2-4 perc általában, gyümölcsteánál általában több)

2014. okt. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Meg fogadd el, hogy a tea valójában forró víz, a teafű csak aromát ad neki. Ne számítás arra, hogy olyan ízes lesz mint mondjuk a kakaó.
2014. okt. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam volna,hogy ennyi választ kapok. :D Köszönöm mindenkinek!Jobban figyelek ezentúl azokra,amiket írtatok.
2014. okt. 31. 20:35
 15/15 anonim ***** válasza:

Vacak teával csinálod, menzastílusban és kioldod az összes csersavat belőle. Ezek az aromás cuccok a legesleggyengébb minőségű teából készülnek. Amúgy a valódi teának 3-4 perc elég, vagy még annyi se kell.

Próbáld egyszer minőségi teával, legalább egy Lipton vagy inkább Twinings. És persze attól felfelé a csillagos ég.

Cukor, citrom nem kell a teába, próbáld egyszer anélkül a tea valódi ízét kóstolni rövid áztatással. Vagy kevéske tejjel lehet lágyítani, de akkor szigorúan tilos citromot tenni hozzá.

2022. okt. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!