Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Foghúzás után miket kajálnátok?

Foghúzás után miket kajálnátok?

Figyelt kérdés
lesz egy bölcsességfog kihúzásom, jól berémítettek, hogy valószínű szájzár, úgye tejes dolgok kilőve, azt ugyan nem tudom hány napig tart, de egyrészt diétázok, másrészt levest nem tudok főzni (zacskós meg elég egészségtelen tudtommal), szóval mit kajálnátok akár napi menüt is, amit szinte zárt szájjal meg lehet enni, diétás, de azért összejön belőle napi 1400-1500 kalória?
2014. nov. 5. 11:30
 1/8 anonim válasza:
58%
Foghúzás után semmit. Utána turmixokat pépes cuccokat ajánlanék. Pl akár burgonyapüré zöldségekkel + csirkemell. Lehet nem lesz üdítő látvány de finomnak finom. Bár ha egy jó levest nem tudsz beszerezni, akkor gondolom ezeket se. Bisztróba max kérsz kaját, otthon meg botturmixszal összedzsadzsálod :D meg a krémsajt, májkrém stb. is megteszi hogy ne legyél éhes arra a pár napra.
2014. nov. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem lesz szájzárad. az injekció hatása után teljesen normálisan működnek a szájizmaid.

egy biztos, hogy kiöblíteni nem szabad, a vérrögnek bent kell maradni, a vérzés csillapítása miatt egy darabig. Ezt biztosan mondta fogdoki is.

Utána tejmentes, pépes kaját bármit ehetsz, pl sima krumplipüré, vagy főtt répával vegyesen,.

Apropó tészta, a nem túl fűszeres wifonlevesek is szóba jöhetnek, a tészta csúszik, és laktat is.

2014. nov. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Közben az első is jókat írt :)
2014. nov. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem múlthéten volt foghúzásom mert egy rossz fogamat kellett kihúzni sajnos menthetetlen volt már. Nekem a doki azt mondta hogy a húzás után 2-3 óráig egyáltalán ne egyek semmit, inni is csak szénsav mentes ásványvizet igyak ami nem túl hideg és lehetőleg kortyolgatva csak. Másnap már ehettem rendesen persze elsősorban nedves, pépes kaját javasolt a doki és lehetőleg a szám másik oldalán rágjak persze puha péksütiket enyhén áztatva ettem pici falatokba óvatosan. tejterméket 2-3 napig nem szabad fogyasztani, persze 2 nap sem telt el és máris ledöntöttem 1 liter tejet mert teljesen elfelejtettem hogy tiltva van, szerencsére semmi gond nem volt belőle. Öblögetni sem szabad 3-4 napig és utána is csak nagyon finoman. A fogmosásra meg nekem azt mondta hogy 24 órát bírjak ki vagy ha más nem puha nedves fogkefével dörzsöljem át a fogaimat minél óvatosabban ha annyira szükséges.

Ameddig tart az érzéstelenítő addig egyáltalán ne egyél, ezt onnan tudod hogy ameddig zsibbad a szád addig.

2014. nov. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nekem pont egy hete volt bölcsességfog húzásom, egész pontosan bal 2db (fent-lent). A doki nem sok mindent mondott el, még a tejes dolgot sem. Helyi érzéstelenítésben csinálta, de annyira szemfüles volt, hogy nem vette észre hogy az idegcsatornában van fent, és rá volt tekeredve az ideg, és kirántotta. Azóta nem érzem a bal arcomat, szedek rá bazi erős ideggyógyszert, hogy egyáltalán visszajöjjön az arcidegem, és tudjak ismét mosolyogni.. gondolom mondanom sem kell hogy mikor iszom, oldalt kifolyik a víz a számból, meg hasonló finomságok. Szóval azért ezt alaposan át kell gondolni, és jó orvoshoz menni. De gondolom az enyém egyedi eset. Kajákra visszatérve, eleinte pépeset, répából, almából stb. Burgonyapüré szintén jó ötlet, én is azt ettem. Sok sikert.
2014. nov. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó: hát ezt mondom tele van rémtörténetekkel a net, most mi garantálja, hogy nekem nem b@ssza el így? A röntgenen nem látszott az ideg? Van esély, hogy így maradsz, vagy azért helyre jön ez?

Többiek: nyilván aznap már kibírom kaja nélkül (este lesz a dolog), a krumplipüré tökjó, csak abba tej van, bár gondolom lehet tej nélkül is csak kicsit szárazabb, de azért húst nem pépesítenék szerintem, de majd próbálgatok

2014. nov. 6. 07:34
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
Persze, hogy lehet tej nélkül is csinálni krumplipürét. De csinálhatsz egy kis finomra vágott hagymán, kevés zsiradékon hagymás tört krumplit is, annak már legalább íze is van. a sűrűségét kis vízzel tudod szabályozni.
2014. nov. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
46%
Mindent ami jön! Egy foghuzásbol nem kell akkora ügyet csinálni! Az interneten annyi mindent olvasni hogy az hihetetlen, persze majd egy hétig nem eszek nem mosok fogat (oblogetes nélkul erdekes) meg nem is nagyon iszok, mert hat ugye ha iszol az is kimoshatja a vérdugot akkor most hogy is van ez? Sehogy! nem kell nagy feneket keriteni, jo hogy nem meg is lehet halni azt nem mondták meg? Szájhigénia fontos , fogmosás etkezések után es nem lesz problema..de tulzásokba nem kell esni! Dohanyozni se szabad 4 napig! Amit amugy is tiltanak az orvosok, szerintuk rakd is le ha mar 4 napig nem cigiztel, ezt egy nagy dohányosnak magyarazd el aki 30 eve cigizik, az ha kilep már gyujt rá ugy lezsibbasztva is hogy a fogaszati stesszt levezesse ..biztos megallja 4 napig na az kizárt! Nekem 5 fogamat huzták bolcsességet is es nem tarzottam be semmit csak a fogmosást! Nem lett semmi bajom! Nem is fájt a helye sem, pedig ettem rizst tarhonyát ami jott! Mi van ha valaki szegeny es azt kell ennie amit kap? Akkor nem eszik egy hétig? Erdekes volna!
2018. júl. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!