Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » S. O. S.40 dkg csipkebogyóból...

S. O. S.40 dkg csipkebogyóból lekvár egyszerűen?

Figyelt kérdés

Sajnos csak ilyen kevés van :(

Segítsetek,a barátomat szeretném meglepni.



2014. nov. 5. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Megmosod, levágod mindkét végét a bogyóknak, vízben főni teszed, kb. másfél óra, a vizet pótolhatod. Utána ledarálod pl húsdarálón, adsz hozzá 1-2 dl vizet, összeforralod, aztán szűrőn átpasszírozod, ha túl sűrű pici víz kell hozzá. Ezután fél tasak zselésítőt meg 10dkg cukrot teszel bele, kis fahéjat és pár csepp citromlét. Összeforralod, tiszta üvegekbe teszed, amit 3 percre fejreállítasz. 40dkg-ból 1 nagy vagy 2kis üveggel lesz, nem olyan kevés az :)
2014. nov. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk a google javasol egy halom receptet [link]

de a felfőzés tönkrevágja a C vitamintartalmát, holott a pektin mellett az a legértékesebb része a csipkebogyónak. Én csak egyszerűen cukorba szoktam eltenni rummal.


A csipkebogyó mindkét végét levágom, megmosom, megszárítom. Rétegezve egy sor csipke, egy sor cukor majdnem tele teszem a befőttes üveget. 4-5 evőkanál rumot (hétnyolcados üveg esetén) teszek bele, hogy a cukor mindenütt átnedvesedjen.

Egy hónap alatt feloldódik a cukor és nedvességet is szív a csipkebogyóból - szóval befőtt jellegű lesz. Tartósítószert nem igényel, a cukor és a rum elég.

2014. nov. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Andizsuzsi ***** válasza:

Kedves utolsó!


És mi lesz a szőrökkel a belsejében?

2014. nov. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amikor eszed, a szörös magok nem zavarnak?
2014. nov. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A feleségem olyan, hogy a szőlőt sem szereti, mert magja van. Engem nem zavar. Nyersen is megeszem a csipkebogyót...

Kicsit fanyar, érdekes magokkal, de nagyon egészséges.

2014. nov. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket. Tegnap sok ideig csak magoztam, végül ma lett belőle lekvár.

Szerintem nem lett rossz,főleg így elsőre :)

2014. nov. 6. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!