Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Meg lehet enni nyersen a...

Meg lehet enni nyersen a krumplit?

Figyelt kérdés

Egy világháborús dokumentumfilmben az volt, hogy sokan a nyers krumplitól haltak meg... Mert mást nem tudtak enni.


Igaz ez? Mérgező lehet?


2010. jan. 27. 21:24
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%

szerintem nem attól halltak meg h nyersen ették inkább attól h csak azt ették foylton és nem jutot elég tápanyag a szervezetükbe szerintem azért

én is ettem már nyers kruplit és élek

2010. jan. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%
Én gyerekkorom óta napi szinten eszem nyers krumplit. 34 éves vagyok és még élek.
2010. jan. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
22%
Ha nem is mérgező,de nem egészséges.Egy gyerek sem eszi meg a nyerskrumplit,de más zöldséget igen.Az ő immunrendszerük még egészségesebb a felnőttekénél.
2010. jan. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%
az "öregkrupli" amiről azt hallotttam hogy mérgező. nem csak nyersen. az amikor van már ehető újkrumpli és ehez számitott előzőévi krumpli. de nem tudom mi az igazságtartalma. talán nem véletlen mondták.
2010. jan. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem finom:) eddig még nem hallottam hogy mérgező lenne, de gondolom ha egy kilót ennék naponta nyersen, biztos nem lenne igazán egészséges. A csírájáról viszont már hallottam, hogy mérgező (nem tudom, igaz-e).
2010. jan. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%
21:30-as, nálunk a családban csak 3 gyerekről tudok (velem együtt) aki eszi a nyers krumplit.
2010. jan. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%
hát én gyerekoromban is szerettem a nyers krumplit, és a mai napig eszem, ha elém kerül. Igaz nem ipari mennyiségben, de még bajom sosem volt belőle. :)
2010. jan. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
54%
nekem is adtak kiskoromban, de egyszerre csak egy falatot, azt mondták többet nem szabad. Hát nem tudom mi az igazság, bajom nem lett tőle.
2010. jan. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%
A nyers krumpli nem mérgező,de a már a belőle kinövő hajtások azok,illetve a zöld részei is tartalmazhatják ezt. Valami mérgező vegyületet tartalmaz,így nem célszerű rágcsálni a gumóját.
2010. jan. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

A nyers krumpli nem mérgezö, csak a benne levö keményitö nehezen emészthetö és sokaknak hasfájást okoz.

A megzöldült részek valamennyire mérgezöek, de ott is csak rosszullétet okoz, komoly baja általában nem lesz töle senkinek.

21:30-as: a gyerekeim (4) mindegyike igencsak szerette a nyers krumplit, ebben nincs igazad.

2010. jan. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!