Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nagy baj, hogy imádom a...

Nagy baj, hogy imádom a zacskós leveseket?

Figyelt kérdés
amúgy igyekszem egészségesen étkezni és kerülöm az ilyen műkajákat, de a zacskós (tésztás) levesekről egyszerűen nem tudok lemondani.. más is van így ezzel?

2014. dec. 10. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Én miután jó ideje szinte naponta főzök levest, úgy megszoktam a házit, hogy amikor egyszer nem volt időm és vettem egy zacsisat, akkor az a kukában végezte. Nekem iszonyúan sós és műízű volt.

Amúgy amik vannak benne, tartósítószerek, mesterséges aromák, ízfokozók, nem túl egészségesek hosszútávon, de biztosan van benne valami olyan ízfokozó, ami miatt te nagyon szereted és rászoktattak így erre az ízre.

2014. dec. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
nátrium glutamát - emiatt érzed finomnak
2014. dec. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is túl sós, na meg tartalmatlan ahhoz, hogy úgy oda legyek érte. Ha nincs idő főzni, kb úgy havonta 1-2 alkalommal vetemedem zacskós levesre, és tésztával kiegészítve, továbbá az előírtnál hígabbra készítve azért megeszem. (Más műkaját nem szoktam nagyon enni.)


Hát nem tudom, te mennyire gyakorta fogyasztod???


Elképzelhető, hogy keveset iszol, vagy keveset sózod a kajáidat, és ezeket pótlod tudat alatt...

Jó a sózásra ne szokj rá, de a nagyobb folyadékfogyasztásra nem árt. Meg készíts sokszor levest magad..., rájössz majd, hogy jobb az!

2014. dec. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom baj-e,de én is így vagyok vele mint te.
2014. dec. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!