Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagyon szeretem a zacskós...

Nagyon szeretem a zacskós leveseket, de sajnos laktóz tartalmúak. Tudtok olyat amelyik nem tartalmaz tejalapú összetevőket?

Figyelt kérdés
2013. jan. 9. 12:58
1 2
 1/12 mikike34 ***** válasza:
0%
Minek eszed ezeket? A legtöbb instant leves mono-nátrium-glutamáttal készül. Ha ezt a vegyi anyagot rendszeresen juttatjuk be a szervezetünkbe, akkor megnő az olyan betegségek kialakulásának kockázata, mint a rák vagy a migrén. Ez az anyag ráadásul függőséget is okoz, mint a koffein vagy a nikotin. Ezeket az instant leveseket ráadásul legtöbbször hungarocell tasakokban árulják, ami növeli az Alzheimer-kór kialakulásának esélyét.
2013. jan. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem eszem, mert laktóz érzékeny vagyok, csak néha szeretnék! Ugy mint Te, ha néha rágyujtassz, vagy iszol egy felest. Nem a levesen akarok élni, csak néha megkivánom, és nasizni vágyom, ami nálam nem édesség. Csak nem bűn?
2013. jan. 10. 08:06
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A fiam tejallergiás, úgyhogy mi sem eszünk zacskós levest, de gyors leveseket szoktam csinálni.


Felteszek kb. 1 liter vizet (ha nincs a fagyasztómban húsleves alaplé), abba Knorr leveskockát (a Maggi-k is tartalmaznak tejszármazékot, gondolom, tudod) és ételízesítőt (Az is tejmentes. Márkát nem tudok neked mondani, bioboltban vettem, mikor elfogyott a házi.). Ezzel megvan az "aranysárga lében zöldségnek látszó dolgok úszkálnak" alap. Aztán dobok bele egy kis tésztát vagy rizst. Kb. 20 perc alatt kész és meleg, ami ebben a hidegben nem árt, meg ha nincs az embernek módja/kedve nekiállni az igazi finom húslevest megfőzni.

Ha még van további 10 percem, akkor kockázok zöldségeket vagy nagylyukú reszelőn lereszelem, azokat párolom, erre dobom a kockát, rá a vizet/alaplét. Így is megvan fél óra alatt.

2013. jan. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tündér vagy, de sokszor csak a munkahelyen a forró vizzel működő poharas dologra gondoltam. A knorr minden terméke jó? Főzni én is szoktam rengeteg ilyen leveske van, ami megvan pár perc alatt, rántott, és rántás nélküli egyaránt. Sajnos egész nap a munkahelyen vagyok, és nincs idő.
2013. jan. 10. 15:20
 5/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok


Úgy emlékszem, csak a leveskockáját használtam a Knorr-nak. Ja, meg a Bolognai alapot, az is tejmentes.

Nem tudom, nálatok milyen a melóhelyen, én termoszban vittem levest, és a mikróban melegítettem. Csak hogy legyen valami jó is egy végeláthatatlan értekezlet előtt!

2013. jan. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én ügyfélszolgálaton vagyok. Napi 2-3száz ember.
2013. jan. 11. 10:04
 7/12 anonim ***** válasza:

Sok mindenre van megoldás.


Az ember nem tejevő, ez van.

Ha a tejcukorral van problémád, akkor létezik laktóz bontó enzim, ezt együtt kell fogyasztani a tejet tartalmazó étellel. Ha fehérjére reagálsz, akkor sajnos nem ismerek tejmentes levesport.

2013. jan. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Wifon ez a markaja. szerintem ez a legjobb es meg olcso is.
2013. jan. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Állitólag a sima Vegetáben is van laktóz? Lehet, hogy attól vagyok most rosszul?
2013. aug. 17. 13:26
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet. Valóban van olyan márka, amelyikben van.
2013. aug. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!