Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tulajdon képpen akkor a...

Tulajdon képpen akkor a paradicsom az gyümölcs vagy zöldség?

Figyelt kérdés
Egész egyszerűen nem tudom,mert mindenhol már mondanak!Van aki állítja hogy zöldség,van aki gyümölcs,olyat is olvastam hogy bogyós termés,hát mondom kösz,erre nem jöttem volna rá magamtól,de valahogy zavaró hogy ezt nem tudni,vagy ha van aki tudja hogy mi és az okát is hogy miért az,az igazán megoszthatná velem,mert engem nagyon érdekel!

2015. ápr. 6. 20:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
gyümölcs az aminek azt a részét esszük amiben a mag található, tehát a termését.
2015. ápr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A válaszok alatt ott van legalább 4-5 elözö kérdés ugyanerröl, fölösleges volt újra megkérdezni.
2015. ápr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A zöldség nem szaknyelvi szó, hiszen annak nevezzük a répát, a karfiolt, a tököt, a hagymát, a sóskát, holott ezeknek semmi közük egymáshoz rendszertanilag és a növények más-más részét fogyasztjuk.

Általában az édes terméseket gyümölcsnek nevezzük a köznyelvben (és ezek legtöbbször tényleg termések), ami nem annyira édes azt meg zöldségnek. Ezekben nem kell tudományos alapot keresni.


A paradicsom a burgonyafélék családjába tartozik, termése bogyótermés.

2015. ápr. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
De a paradicsommal rokon földicseresznye termése már gyümölcs.
2015. ápr. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!