Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit egyek hogy izmosodjak és...

Mit egyek hogy izmosodjak és fogyjak? Napi hány kalóriát vigyek be?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, 162 cm és 46 kg, mit egyek reggelire és ebédre hogy izmosodjak és fogyjak? Fehérjét meg ilyen dolgokat nem akarok... persze szoktam mozogni is ezt a sorozatot szoktam csinálni minden nap 1x heti 3x: 30 négyütemű

30 fekvőtámasz

1 perc plank

40 guggolásból felugrás

50 felülés

25 fekvőtámasz

1 perc guggolás tartás

25-25 kitörés

30 négyütemű

és amikor nem edzek 4 km-t futok. Hat után már nem nagyon eszek. Nagyon szépen megköszönném a segítséget!:)



2015. jún. 3. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt ha 46 kg vagy nem kell fogynod. Másodszor mozgás után kell a fehérje, mert az izmaid fogna leépülni.

Amit ne egyél az a cukor, ami pedig a kalóriát illeti a lényeg hogy kevesebbet vigyél be, mint amit felhasználsz. ELeve egyénenként változik, vezesd 2 hétig miket eszel, nézd meg az kb hány kalória, majd amiket mozogsz kb kérdezz meg valami edzőt hogy az hány kalória mínusz (a gyakorlatsor amit leírtál), így majd kiderül, hogy többet használsz-e fel, mint amit beviszel, vagy fordítva.

2015. jún. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, de honnan tudom hogy egy nap hány kalóriát égetek el?
2015. jún. 3. 16:50
 3/4 anonim ***** válasza:

kaloriabazis.hu

nem tudom mennyire hiteles, de kiindulásnak jó lehet

2015. jún. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni, mennyit égetsz el, a tapasztalat tudja megmutatni, hogy fejlődsz vagy fogysz vagy mit teszel adott mennyiségű kalóriával. A kalkulátorok megadnak egy értéket, ami valami kósza támpontot adhat, de mindig óvom az embereket attól, hogy szentírásnak vegyék és fogyáskor jóval alámenjenek, ha nem bírják is. Amit az ilyen oldalak ajánlanak lassú fogyáshoz, attól én elgyengülök s jártányi erőm sincs, amit szerinte a súlytartásomhoz kell, ott csak éhesen kaparom a falat a normál makrotápanyag-összetétel mellett... Ami pedig a becsült súlytartás felett van kicsivel, ott fogyok, mozgás nélkül is :) Ennyit a megbízhatóságukról, de persze kiindulásnak jó, sok ember számára pedig egész rendben van, nálam alábecsül, pár szerencsétlennél fölé.


A súlyod elég kevés, én izmosodni akarnék ennyivel, fogyni semmiképp.

2015. jún. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!