Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Megihat a fiam egy fél doboz...

Megihat a fiam egy fél doboz RedBullt?

Figyelt kérdés

Tehát,van egy 12éves fiam,aki látja hogy gyüjtöm az energiaitalokat,nagyon kíváncsi rá,mondtam hogy káros meg minden de nem érdekli...Azt szeretném megkérdezni hogy káros lenne neki kb 100-125ml RedBull?Az az egy amibe beleszürcsölt régebb és most kell neki...Lehet tőle baja

?



2015. júl. 29. 13:17
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Ez is igaz.:D de most összezavarodtam...Adhatok neki egyszer és utoljára vagy nem?
2015. júl. 29. 13:58
 12/31 anonim ***** válasza:
96%

"mondtam, hogy káros meg minden, de nem érdekli"


Akkor most tulajdonképpen ki a gyerek, te, vagy ő?


Ha a szülő azt mondja, hogy nem, akkor nem.

Gondolom nem léptél fel kellői szigorral, amúgy meg igazuk van az előttem szólóknak, ha nagyon akarja, úgy is beszerzi, ha nem ő, akkor mást kér meg, hogy vegye meg neki, vagy talán az egész város részére betudnád tiltani az energiaital árusítást? kötve hiszem...


Lassan jobban kell attól tartanod, mint hogy 1 energiaitalt megiszik, amilyen mértékben a mai fiatalság elkorcsosult, lassan már jön az alkohol is.

2015. júl. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim válasza:
40%
Úgy tenném fel a kérdést neked, azt megengedned -e a fiadnak, hogy igyon 6-8 adag kávét egyszerre? kb ennyi koffein van fél doboz energia italban, a taurin azért van benne, hogy lassítsa a felszívódását. Ha a fiadnak van egy kis szivproblemaja, még életveszélyes is lehet. Döntsd el, egéri-e az a fél doboz?
2015. júl. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Nem rég volt orvosnál,biztos nincs semmi problémája.Úgy döntöttem nem adok egy felet,egy kevéskét adok csak.
2015. júl. 29. 14:48
 15/31 A kérdező kommentje:
32mg/100ml 32mg nálunk egy fél liter Coca Cola.Épp 6-8csésze kávéról nincs szó.
2015. júl. 29. 14:49
 16/31 anonim ***** válasza:
96%

Nem lesz szívritmus zavara egy Redbulltól, csak azért írják, hogy ne adj neki, mert nem akarják, hogy később nagyon rákapjon a gyerek.

Szerintem az, hogy van 30 energiaitalos doboz a szobádban az egy nagyságrenddel többet árt neki, minthogy adsz neki egy Redbullt. Úgyis megveheti bármelyik sarki boltban, felesleges tőle "sajnálni".

2015. júl. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
96%

"megengedned -e a fiadnak, hogy igyon 6-8 adag kávét egyszerre? kb ennyi koffein van fél doboz energia italban"


Ne terjesszünk már ekkora butaságokat! Én szoktam inni kávét és néha energiaitalt is. Egy jó erős csésze kv hatása sokkal jobb mint egy doboz energiaital hatása, sokkal jobban emeli a vérnyomást szívritmust a kávé. 6-8 csészétől kb felfordúlnék ha egyszerre benyomnám, az energiaitalt meg alig érzem meg ezért nem is szoktam rendszeresen inni,mert alig van hatása.

A taurin természetesen is jelen van pl húsfélékben ,a szervezetnek szüksége van rá. Koffeinre meg nincs,ezért tekinthető károsnak,de akkor a kv is az.

2015. júl. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
93%

Ne lihegjétek már ennyire túl ezt az energiaital témát. Semmivel sem rosszabb, mint ha meginna 2 csésze fekete teát(ha a koffein részét nézzük, a többi adalékanyag meg az összes üdítőben benne van, tehát teljesen mindegy mit iszik) :D Arról nem beszélve, hogy a fél dobozban durván 40mg koffein van, ami kb. 1 csésze kávénak felel meg, nem 6-8 :D

Csak ne este igya, mert nem fog bírni aludni :D

2015. júl. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
78%

Más oldalakon más adatok vannak, de nagyjából:

[link]

2015. júl. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Kedves 19. igazán érdekes cikk,ezt lenyomtatom,jól fog jönni.:)
2015. júl. 29. 18:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!