Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen ellenérveket tudnátok...

Milyen ellenérveket tudnátok felhozni a gluténfogyasztás ellen? Le szeretnék szokni róla, mert nem tesz jót, mégis mindig megszegem.

Figyelt kérdés
2015. aug. 18. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Elszáll tőle a p*csöd... Nézz több south parkot...
2015. aug. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
aki allergiás rá annak valóban káros
2015. aug. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bocs, de mit akarsz kérdezni:


érveket a gluténfogyasztás ELLEN, vagy ellenérveket - az az érveket a gluténfogyasztás MELLETT?!?!?!?


Akinek árt a glutén, annak jobb kerülni, viszont aki nem érzékeny rá, az jobb,ha mérsékelt mennyiség fogyasztja, mert a teljes megvonás kivált(hat)ja a gluténérzékenységet.

2015. aug. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Elsősorban olyanok tapasztalataira lennék kíváncsi, akik saját akaratukból kifolyólag döntöttek úgy, hogy nem esznek több gluténtartalmú dolgot. Az érdekelne, hogy milyen pozitív válozásokat tapasztaltak.
2015. aug. 18. 11:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Én sok glutént eszek és semmit hátránya nincs az ég világon.
2015. aug. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sokat nem fogok tudni segíteni, mert nagyon enyhe jelek voltak.

Sok-sok évig ugyebár én is gluténesen étkeztem, mint szinte mindenki. Egyszer volt egy különösen intenzív időszakom, amikor ugyan semmi bajom nem lett, de a testem egy apró jelzést adott, hogy azért ennél könnyedebben is érezhetném magam evés után... Akkoriban eleve olvasgattam a helyes táplálkozásról, s gondoltam, miért ne hagyjam el hirtelen a glutént, a laktózt, a normál cukrot, a keményítődús ételeket... :D

Olyan nagy változást nem hozott, de picit jobban éreztem magam. Nehéz kiválogatni a glutén szerepét, mivel engem eleve a szénhidrátdús táplálkozás nyom le, akár eszem glutént, akár nem. Minél kevesebb szénhidrátot eszem, annál jobban és könnyedebben érzem magam, egy bizonyos pontig (túl kevés zöldség már irritál :)).

Ritkán szegem meg az életmódom legsúlyosabb pontjait, mivel sokkal jobb nekem így. Az elején pedig az egészségtudatosságom és olvasmányaim segítettek.

2015. aug. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem igazán vagy tisztában a dolgokkal.


Aki saját döntésből nem eszik glutént, az egy fogyatékos gyökér, nem gondolom, hogy számításba kéne venni a véleményét.


A gluténmentes étrend egyáltalán nem egészséges, betegségre javasolják, mint mondjuk köszvény ellen a purinszegény diétát.


Nem tudom, hogy ti szaporodtok valahol, vagy van valami titkos találkahely, ahol a helyi Besenyő Pista bácsi kitalálja az aktuális agyf-szságot, és utána mindenki elkezdi ezerrel terjeszteni, vagy hogy a véreres f-omba születnek az ilyen agyfosások, de elég elkeserítő, hogy a 21.sz-i Európa közepén még itt tartunk.

2015. aug. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"mert nem tesz jót,"


Na akkor ezt itt és most fejtsd ki, egész pontosan mit csinál!!!

2015. aug. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Barom.
2015. aug. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!