Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyi kavet szabad egy nap...

Mennyi kavet szabad egy nap maximum meginni? 18l

Figyelt kérdés
Nagyon sokat kell ma tanulnom annakvellenere hogy idoben nekialltam. Masfel 2decis bogre fozott kavet meginni mennyire veszelyes?

2015. szept. 23. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Ami még normálisnak számít az: 3 csésze egy nap.
2015. szept. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
"Masfel 2decis bogre" - azaz 3 decit?
2015. szept. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem csak a mennyisége, hanem az erőssége is dominál. Napi 3 kávét iszom, de nescaféból és pici mokkáskanállal teszek bele csak - semmi bajom tőle.

De ha a téren a büfénél iszom, akkor olyan erős kávét adnak - 1 deci -, hogy ha megiszom du 3-kor, még este 10-kor sem tudok elaludni (pedig korán fekvő vagyok)


Ne egyszerre igyál sokat, hanem olyankor, amikor álmos vagy, kortyolj egy kicsit.

2015. szept. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

(Gondolom te is érettségizel az éven :) )


Én erős gimibe járok, és 2 évig csináltam azt, hogy egynap 3-4 de akár még öt kávét is megittam. Semmire nem volt hatással. A szívem zakatolt mint a vonat, de olyan fáradt voltam agyban, hogy még egy mesés könyvet se tudtam volna feldolgozni, nemhogy egy töri tételt mondjuk. Szóval rájöttem, hogy semmi értelme, most már csak egyet iszok meg naponta, ez körülbelül egy deci kávé, reggelente. Néha-néha szoktam délután, amikor nagyon álmosnak érzem magamat. De akkor is csak egy decit (főzött egyébként).


De csínján vele, a barátnőmnek volt egyszer, hogy egy egész bögre fekete kávét megivott, utána olyan rosszul lett, hogy egy órán keresztül állt a hideg zuhany alatt, hogy jobban legyen.

19/L

2015. szept. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
tanulásra jobb hatással lenne, ha futnál vagy tornáznál fél órát, mint bármennyi kávé
2015. szept. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen érettségi évében. Holnap tételdoga és màr hàrom hete szenvedek vele de nem tudom megjegyezni. Na mindegy. Amugy csak a felét ittam meg de màr lassan ennyitol beajulok!
2015. szept. 23. 21:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Inkább teázzál ilyenkor - abban is van "ébrentartó" (tein), de annak hosszabb, elnyújtottabb a hatása.
2015. szept. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy-két hajtós időszakban (vizsgák, túlóra stb.) belefér, de a napi szintű kávéfogyasztás szerintem nem jó ötlet. Egy idő után nem fog feldobni, sőt ahhoz kell csak, hogy el tudd indítani normálisan a napodat. Vagyis olyan leszel kávézás után, amilyen voltál mielőtt rászoktál volna, ennyi a hatása. Ha meg nincs kávé, akkor iszonyatosan gyenge leszel. (Persze ilyen függőség nem 1-2 nap vagy hét alatt alakul ki)


Tapasztalatból mondom két kávéfüggővel is éltem már (muterom, barátnő). :D Ne felejtsük el, hogy attól, hogy legális, a kávé (vagyis a koffein) még drog.

2015. szept. 24. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!