Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti akkor esztek amikor éhesek...

Ti akkor esztek amikor éhesek vagytok, vagy amikor ideje van?

Figyelt kérdés
Hiába van ebédidő, ha nem vagyok éhes, nem eszek. A rendszeres evés állítólag jó, van erről valakinek tapasztalata?
2015. okt. 5. 13:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Amikor éhes vagyok, vannak is problémáim az anyagcserémmel. De ki tudja a kettőnek mennyire van köze egymáshoz.


Nyaraláson hotelban, volt reggeli ebéd vacsora, adott időben... hát kibírtam, és az anyagcserém is jobb/rendszeresebb lett, de az is lehet, hogy csak a wellness, nyugi, testmozgások miatt...

2015. okt. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Én nem akkor eszem, amikor ideje van, mert gyerekkoromban délben - ha fél 10-kor reggeliztem, hanem - DÉLBEN ENNI KELLETT! Háááát, lehet, hogy egészséges a rendszeres étkezés, de az totál egészségtelen volt, amilyen ideges lettem az erőszakolástól :D


Most volt egy pár hónap, amikor oda tudtam figyelni az evésemre - szerintem a sokszor (5x) keveset megoldás a jó. Természetesen nem mindenféle péksütiből :-)

2015. okt. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Ha jók az arányok, akkor kb. egybeesik az éhség beállta és az "evés ideje."


Ha valaki úgy telezabálja magát délben, hogy este nem tud vacsizni, az túl sokat eszik. A "nagy könyv" szerint napi 5 étkezés az ideális, durván 3 óránként. Annyit egyél, amivel pont elvagy a következő étkezésig.


Én a saját testemen azt tapasztaltam, hogy nekem a napi 3 étkezés megfelelőbb, így kiesnek a köztes étkezések, cserébe kicsit többet ehetek a kedvenc kajáimból.


A lényeg, hogy ne éhezzünk, ha éhes vagy, egyél. És ha tele vagy, akkor nem kell csak azért enni, hogy meglegyen az étkezés.


Találd meg a megfelelő arányokat az egyensúly eléréséhez!

2015. okt. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Akkor eszem, amikor kedvem van. Az egyik legrosszabb dolog volt a gyerekkorban, hogy enni kellett, amikor mások mondták, ha volt kedved, ha nem. Nem azért lettem felnőtt, hogy most is mások mondják meg, mikor egyek és mit...
2015. okt. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

A barátnőm fogyott kb. 5 kilót két hét alatt, pusztán attól, hogy áttért a napi 5 étkezésre. Dietetikus tanácsolta neki, a következő lépés az, hogy fokozatosan lecseréli fehér lisztet, cukrot.

Ha akkor eszel, amikor kifejezetten éhes vagy, a szervezeted raktározó üzemmódra kapcsol, mindent feldolgoz. A rendszeres ötszöri étkezésnél viszont nem. Persze nem mindegy, mit eszel, de egy alma egy keksszel (győri zabfalat pl.), egy joghurt valamilyen gyümölccsel teljesen jó tízóraira és uzsonnára, szerintem ennyit mindenki meg bír enni akkor is, ha nem éhes.

2015. okt. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Ez egy jó kérdés nagyon. Én utálok rendszer szerint enni. Mondjuk az egy más kérdés megint, hogy iskolában, munkahelyen az ember kénytelen a központilag előírt ebédidőben vagy legalábbis az előadások, munkavégzés közbeni szünetek valamelyikében enni. És azon belül is meleg ételhez valószínűleg csak a hosszabb ebédszünetben tud jutni, egyébként ha azt elmulasztja, maximum szendvicsekkel és hasonlókkal tudja pótolni a dolgot. De ha ettől eltekintek, és azokra a napokra szorítkozom, amikor otthon vagyok szinte teljes egészében, akkor én is mindig csak akkor eszem, amikor megkívánom. Ebben az esetben én ráadásul remekül megvagyok napi két étkezéssel is, amit nevezzünk ebédnek és vacsorának mondjuk, de persze ez nem azt jelenti, hogy az ebédre szigorúan délben kerül sor. Valóban mindenhol azt hallani, hogy a rendszeres evés jobb. Sőt, ehhez még társul az is, hogy nem napi három, hanem inkább napi öt étkezést javasolnak: legyen közte rendszeresen tízórai meg uzsonna is. És nem igazán értem, ez miért lenne jobb, mert tuti, hogy összességében kevesebbet eszem úgy, ha megvárhatom mindig, amikor már tényleg éhes leszek. És akkor napi kettő étkezésből megoldom, mint fentebb írtam, nem napi ötből...
2015. okt. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Az első válaszhoz annyit, hogy a nyugodtságérzethez meg anyagcsere beállásához sokkal többet használt tényleg az egész napos pihenés meg a wellness-szolgáltatások, és nem a napi hányszori étkezésen múlott valószínűleg. Mint ahogy rendes hétköznapokon meg a munkahelyi rohanás és feszültség okozza ezeknek a felborulását inkább.


Ami meg az ilyen raktározó üzemmódra kapcsolást és hasonlókat illeti... Szerintem sokkal többet számít az, ha ideges vagyok, mert már megint enni kell, és nem esik jól egyáltalán. Ez is biztos befolyásolja, hogy a szervezet mit kezd a bevitt étellel odabent.

2015. okt. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

Amikor ideje van, ilyen a diabetes :D

Az elején szörnyű volt, majd hozzászokott a szervezetem és már órámra se kell nézni, megérzem, hogy idő van.

2015. okt. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érzem, ott van a félreértés, hogy étkezésen feltétlenül főtt kaját és torkig evést értetek. Napi egyszer elég főttet enni, a többi étkezés lehet saláta, joghurt, gyümölcs, de akár szendvics is vékony szelet kenyérből, lényeg, hogy olyan legyen, amit szeret az ember, de persze azért ne ússzon a zsírban, cukorban. És nem kell full jóllakottságig enni...

A rendszeresség a stressz leküzdésében, a munkahelyi időbeosztásban is segít egyébként, de felőlem mindenki úgy eszik, ahogy akar, úgy hallgat szakember javaslataira, ahogy neki tetszik.:-)

2015. okt. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor ideje van. Ha közben megéhezem, eszek gyümölcsöt, vagy magvakat, elmajszolok egy répát.
2015. okt. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!