Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Fogyokurazok, es mar a konyoko...

Fogyokurazok, es mar a konyokomon jon ki a rizs meg a natur csirke. Van valami jo otletetek hogy lehetne feldobni egy kicsit az etrendemet?

Figyelt kérdés
2015. nov. 2. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Rengeteg màst lehet enni. Csirkemell helyett pulykàt, halat, marhàt pl. Rizs helyett bulgurt, quinoát, kuszkuszt. Hasznàlj bàtran fűszereket, de ne fűszerSÓt! Ne fogyózz, vàlts èletmòdot. Jàrj utàna recepteknek, nem csak a csirke, rizs kombò létezik. Kicsit lègy kreatìv.
2015. nov. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

És rengeteg zöldségféléket is ehetsz, akár salátának, akár párolva, vagy éppen főzeléknek.

Nagyon jó a tojás, sovány túró-tejföl is. Gombát is ehetsz.

2015. nov. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
Ha nem eszel édességet, fehér kenyeret, sütiket, üditőket, akkor is tudsz fogyni, főzelékekeket, salátákat, leveseket is lehet enni, este 6 után már ne egyél semmit és mozogj napi 1-2 órát.
2015. nov. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Mièrt nyomatjàtok ezt az este 6 után ne egyetek marhasàgot? Semmi köze az időpontnak az evèshez. Kalóriadeficit ès a megfelelő mozgàs a fontos, nem az időpont.
2015. nov. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hagyjátok már ezt a 6 órát.


Kérdező, akkor egyél mást. Én sosem eszem csirkét vagy rizst, de még húst vagy gabonát sem :D Jó, én főleg zsíron élek, ami fogyásra elég jó és a testemnek is tetszik, de más stílusban is vannak lehetőségek. Zöldségételek, tojás (tudom, hogy eléggé zsíros, de nem muszáj sokat enni belőle, 1-2 is remekül feldobhat egy ételt s olyan kedves, hogy ketté is választható sárgájára és fehérjére, a fő, hogy ne dobd ki egyik értékes felét sem), egyéb húsok, csirke nem natúr módon... Zsírt úgyis kell enni, esszenciális tápanyag (vitaminok, hormonok miatt), miért ne használnád arra, hogy ízesebb legyen az ételed?

Ott vannak a gyümölcsök is, nem kell túlzásokba esni, de azok is színesítik a táplálkozást.


Ma gombalevest ettem, főleg rizikéből. Még rendesen adagolt zsírral is kalóriaszegény, roppant finom étel...

Sokszor cukkinicsíkokat eszem öntettel vagy egy kevés sült zöldséggel. Kis semmi, de jólesik, amúgyis fontosnak tartom a nyers zöldség evését.


Évek óta szinte mindig zöldségételt eszem (ha épp nem simán csak tojást), én még csak nem is variálom nagyon, mégis változatos, pusztán azáltal, hogy mindig mások a zöldségek vagy az arányuk, más fűszer, más forma... Zöldségtócsni, zöldségpörkölt, zölségcurry és millió más, még nyersvegán zöldségételekből is van rengetegféle.


A csirke is sokféleképpen fűszerezhető, összerakható zöldségekkel meg ilyesmik, ez nem az én asztalom, de tudom, hogy vannak lehetőségek. Curry is készülhet belőle.

2015. nov. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

*húst vagy gabonát sem gyakran

Csak hogy pontosak legyünk. Nem vagyok vega. Bár voltam az is s szinte minden napom húsmentes.

Így is lehet fogyni, bár valószínűleg nehezebb.

2015. nov. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem bejött az, hogy korán vacsoráztam félhat és félhét között, egy deka nem jön rám felesleg, pedig mindent eszem.
2015. nov. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7: Felesleg rám se jön fel, még feltétele se igen van, de én fogyni akarok s a kérdező is, amit sokkal nehezebb, mint nem hízni. Legalábbis sokaknál így van.

A korai vacsora beválhat, persze, de a kalóriadeficit számít, nem az időpont. Épp csak sokaknál a kettő összefügg. Nekem sem árt kerülnöm a kései étkezéseket, de a koraiakat még sokkal inkább.

Sokaknál az se mindegy az utolsó étkezés időpontjának megválasztásakor, hogy mikor fekszenek le. 6 óra nekem túl korán van, 7 óra már jó, akkor még egy ügyesebb kalóriadeficites nap esetén jóllakott leszek 2-4 órakor, amikor ágyba kerülök, hosszabb időnél már megéhezem, ráadásul éjfél után, ami nem jó.

Ki kell tapasztalni, hogy mi működik.

Egy szavam sincs arra, aki akár reggel 6 után nem eszik, különbözőek vagyunk, semmi gond az akármekkora és akárhol levő evési ablakokkal, ha az adott embernek az megfelel.

2015. nov. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem igazán az számít, hogy hány órakor eszel, nem eszel. Hiszen ha valaki pl. nappal alszik, mert éjszakai műszakban dolgozik, akkor ő gyakorlatilag már egyáltalán nem is ehetne??? Hülyeség!

A lényeg, hogy mit eszel, mennyit, és mellé mit és mennyit mozogsz = futás, gyaloglás, kerékpár, stb. stb.


Végeredményben akkor fogysz, ha a napi testmozgás során elégetett kcal több, mint a napi étkezéssel bevitt kcal!

2015. nov. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!