Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 100g natúr (főtt) csirkemell...

100g natúr (főtt) csirkemell hány kcal?

Figyelt kérdés

2013. júl. 6. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvileg annyi amennyit a kalóriabázis oldalán az adatbázisban látsz.
2013. júl. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudom ,megnéztem, de 112 nem kevés egy kicsit? (bocsi, de kezdőm vagyok még a kalóriaszámolásban)
2013. júl. 6. 15:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem. Nem véletlen ajánlják a csirkemell fogyasztását fogyókúrázóknak.
2013. júl. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
92%

20-25 g fehérje van benne. 1g fehérje 4 kcal körülbelül. Miért lenne több?


Amúgy tök mindegy. Éppen belekezdtél a kalóriaelmélet megismerésébe, és akkor én most összezavarlak azzal, hogy mindegy mennyi kalóriát eszel, mert úgyis a szervezeted, a hormonrendszered dönti el hogy fogysz vagy hízol. Ha keveset eszel, a szervezeted visszafogja az energiafelhasználását, és ugyan úgy zsírt tartalékol csak fáradtabb és lassabb leszel. Ezért mindegy mennyit eszel.


Másfelől nem mindegy mit. A csirkemellnek mint hús nincs megbetegítő hatása, a fehérjét és zsírt megemésztjük és felhasználjuk, nincs kóros hormonválasz mint a cukor után, tejtermékek után, keményítő után (ez végtére is cukor).


Ezért fogynak szépen a hús és zöldségevők, pedig azt sem tudják mennyit esznek, sőt ha sok zsírt esznek akkor lehet a kalóriabevitelük is magas. De alacsony az inzulinszintjük, semmi okuk nincs kóros hízásra. Ezért jó neked a csirke, nem azért mert alacsony a kalóriatartalma. A sertés dagadó is jó, pedig a zsír miatt magas a kalóriaértéke. Csak húsevők az őseink, ezt felejtjük el, tehát jó nekünk a hús.

2013. júl. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!