Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A pizza az egészséges vagy káros?

A pizza az egészséges vagy káros?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyan pizzára, amit a PizzaKi**-ben árulnak. Sok helyen olvastam, hogy káros meg tele van E számos anyagokkal meg hasonlók, de nem tűnik károsnak és nem is fagyasztott hanem ott sütik helyben. Mit gondoltok?
2015. nov. 12. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
ha úgy állítják, és oylan alapanyagokból akkor káros, amúgy meg szerintem nem ebbe fogsz belehalni. az E számokról meg annyit, hogy a lisztnek, a sónak, meg minden ilyesminek van Eszámos kódja, azoktól mégsem félünk...
2015. nov. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Férjem Pizza szakács. Így sokszor még éjjel is pizzázok...

Semmi káros nincs benne.

2015. nov. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A pizzát lehet úgy is készíteni, hogy túlságosan sós vagy túlságosan zsíros legyen. Ez esetben nyilván nem egészséges. Ilyen szempontból sajnos a Pizza Kinggel kapcsolatban van rossz tapasztalatom.


De lehet úgy is készíteni, hogy egy egészséges étrend része lehessen. Ha egy szelet pizza tartalmazza az egy hétre ajánlott só és zsírmennyiséget, akkor ez nem az az eset.


Az E-számok meg a fagyasztás az egy másik történet. Nem az tesz egészségtelenné valamit, hogy adunk neki egy kódszámot, sőt, az segít beazonosítani, ha pl. valaki allergiás egy anyagra. Szóval szerintem teljesen mindegy, hogy hány darab E-kóddal jelölt összetevő szerepel valamiben.


A fagyaszott élelmiszernek valóban vannak hátrányai a frissel szemben, de szerintem még mindig jobb télen pl. fagyasztott magyar napérlelte zöldborsót enni, mint fólia alatt termesztett vagy import borsót.

2015. nov. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!