Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért szokás élve enni a polipot?

Miért szokás élve enni a polipot?

Figyelt kérdés
Aki úgy eszi, az miért..? Tudom hogy elég veszélyes, meg láttam hogy ebből versenyt is csinálnak, de mi a jó ebbe?
2015. dec. 4. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Amiért nálunk nyersen esszük a marhahúst ( tatár-beefsteak), megfőzve a marhagyomrot ( pacal), saját belébe visszatöltve a sertés máját és vérét ( hurka), olajba rántva a sertésagyat ( velőrózsák)...
2015. dec. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk jártam már pár helyen a világban, és ettem párszor polipot, de soha nem élt..


Úgyhogy nem nevezném szokásnak. Van szarevő verseny is, attól még az sem szokás.

2015. dec. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sem élve eszem a polipot, még csak a lehetőségével sem találkoztam még... Akitől hallottam, hogy polipot evett, az sem nyersen ette, nemhogy élve. Úgyhogy szerintem sem úgy szokás enni.
2015. dec. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Úgyhogy nem nevezném szokásnak. Van szarevő verseny is, attól még az sem szokás." - A kérdező feltehetően úgy értette, hogy egyes népeknél miért szokás, nem általánosságban.

Koreában pld. szokás, sőt, a férfivá avatás szertartásának része.

Máshol szokás bogarakat enni, van ahol kutyát esznek, van ahol erjesztett kancatejet isznak...

2015. dec. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Láttam videókat ahogy azt eszik, meg cikket is olvastam a versenyről, tehát a dolog nem ritkaság.

2015. dec. 5. 08:39
 6/7 anonim ***** válasza:
bizonyos helyeken szokás. hallottam olyasmit, hogy úgy jobb az íze, de hát nem tudom, mert én még nem próbáltam és nem is fogom.
2015. dec. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
#5 senki nem kíváncsi az erőszakos térítésedre! totál nem ide vágó a hozzászólásod, ha a kérdésre nem tudsz érdemben válaszolni, akkor ne itt okoskodj.
2015. dec. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!