Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nálatok mi a karácsonyi menü?

Nálatok mi a karácsonyi menü?

Figyelt kérdés

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy más családoknál mi kerül ilyenkor az asztalra.:)

Nálunk például mindig készül töltött kápaszta, halászlé, mindenféla rántott dolog, húsleves és rengeteg féle sütemény.


2015. dec. 17. 13:37
 1/10 anonim válasza:
70%
töltött káposzta, halászlé, húsleves, rántott dolgok, sült kacsa vagy pulyka :) sütemények. mézeskalács, zserbó, bejgli ilyesmik :D
2015. dec. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Töltött káposzta.

Halászlé nem mert, nem szeretjük.

Húsleves.

Rántott dolgok.

Karaj aszalt szilvával töltve.

Baconbe tekert máj.

Zserbó, bejgli.

2015. dec. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Ami azt illeti, hogy én mit főzök: halvány fogalmam sincs, majd aznap kitaláljuk, hogy ki főz és mit. Illetve megyünk rokonokhoz is, lesz töltött káposzta és franciasaláta, klasszikusok, de én nem bánom. Tavaly rántott dolgok voltak rizzsel, bizonyára most is lesz ilyen, de az kevésbé fér bele az életmódomba, pontosabban egyáltalán nem. Így is kilengés lesz, a húsevés miatt, amit elég ritkán gyakorlok.


Sütit biztosan viszek. Van egy mákos habos almás süti, ami mutatós és finom, s mindenképpen csinálni akarok mézest, szépen dekorálva s cukorbetegnek való stílusban, sőt egy annál nagyságrendekkel szénhidrátszegényebb, nekem való verzióban is.


Itthon tojás- és zöldségételeink lesznek, mint mindig :)

2015. dec. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

szenteste:

- kukoricás jázminrizs

- sajttal, sonkával töltött csirkemell sütőben sütve

- gombával töltött rántott tarja

- franciasaláta


25:

- tyúkhúsleves

- marhapörkölt, tésztával


26:

maradék


Süti: mézeskalács, mást most nem csinálunk, de azt minden mennyiségben, mert imádjuk

2015. dec. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

24:

Halászlé

Mákosguba


25:

Húsleves

Sült kacsa (párolt káposzta, krumplipüré)


26:

vendégségbe megyünk


Sütik: bejgli, sajtos pogácsa, zserbó, gesztenyetorta

2015. dec. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%
Valószínűleg reggel csinálom a szokásos tökürtojást kenyérrel. Ebédre valami husi. Estére meg pizza.
2015. dec. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Mielőtt totál hülyének néztek bennünket: ez több család batyus bulija.

A mézes, a zserbó, a "hangyás rudacska" eláll, előre lehet dolgozni vele, töltött káposzta meg a mélyhűtőben áll el, a karácsony csak ürügy, hogy valaki megfőzze :)


Szenteste:

* halászlé, tárkonyos raguleves

* valami rendelt bőségtál (nagybátyám ezt tudta bedobni), töltött káposzta, diófasírt

* köret amit a tállal adnak, alufóliában sült cékla, zöldsaláta, babsaláta

* mézeskalács, zserbó, bejgli, mandulatorta, valami sós


25:

* leves lásd szenteste

* gombás, sajtos sült tarja(?), vörösboros, diós gombamártás, sütőtökös, spenótos, pórés pite

* krumplipüré, savanyú uborka (különleges fűszerezésű, saját)

* "hangyás rudacskák"

+ amit átmentünk szentestéről.


26:

* kimitlel

2015. dec. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én vegán vagyok, úgyhogy lencsesültet fogok készíteni édesburgonyával, narancsos brokkolit, vegán sajtos cukkinivel.

Mivel a család többi tagja húsevő, minden napra készítek valamit amikor megyünk vendégségbe, nem szeretném magammal terhelni a vendéglátó családtagot hogy külön nekem is készítsen. Bár ilyenkor mindig van plusz rizs, több zöldség, és már rengeteg vegán süteményt és készítenek. Annyira kedves tőlük hogy így figyelnek, pedig nagyon nagy család.

Szóval egyébként a hagyományos nálunk:

halászlé, hal, rántott hús (?:D) túrós csusza, káposzta, francia-, krumplisaláta, párolt zöldségek, sütemények stb.stb. Nagymamám néha újít, és a régiek mellé még néhány újabb fogást is betesz. Szerencse hogy a családom egy része komolyan sportol, különben szerintem gurulnánk. :D Én pedig vegán vagyok, úgy azért nem olyan nehéz megtartani a súlyom. :)

2015. dec. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én csak a halászlében vagyok biztos, ugyanis a passzírozmányt már megcsináltam, a fagyasztóban várakozik. Egyik nap vendégségbe megyek, másik nap meg valószínű egyedül leszek, abból nem csinálok nagy ügyet.
2015. dec. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Külföldön élek és a párom is külföldi, plusz nem vagyunk nagy húsevők és többnyire egészséges ételeket fogyasztunk, szóval biztosan nem tipikus magyar karácsonyi menü lesz. :D Ami nem is baj, mert se a halászlét, se a töltöttkáposztát vagy a nagy sülteket sem szeretem.


Valamilyen zöldséges krémlevest vagy sütőtök krémlevest fogok készíteni, főételnek pedig mindenféle rántott, sült dolgot - bab fasírtot, rántott zöldségeket esetleg grillezett csirkemellet, mellé többféle salátával, többféle szósszal és mártással, krumpligombócokkal.


Desszertnek mézeskalácsfűszeres sütőtök krémes piskóta lesz, kókusztekercs és gyümölcssaláta.

2015. dec. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!