Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kenyér helyett mit lehet enni?

Kenyér helyett mit lehet enni?

Figyelt kérdés

Nem fogyókúra miatt kérdezem, hanem egészséges táplálkozás szempontjából.


Vagy oké, még el is tudnám hagyni, de munkahelyre mit lehet vinni szendvics helyett?


2016. jan. 1. 23:44
 1/9 anonim válasza:
69%
puffasztott rízs azt is lehet kapni ilyen komplett szeletekben én nutellával szoktam néha ,de inkább kefirrel
2016. jan. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Én extrudált kenyeret eszek rendes kenyér helyett, van belőle több felé szerintem nagyon finom, bár az biztos hogy kenyér után furcsa lesz rászokni, mivel teljesen más az állaga.
2016. jan. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 szaszaa11 ***** válasza:
100%
Ha a szén hidráttal van bajod akkor nem igazán lehet semmivel. Egyébként jobb ha elhagyod és nem is eszel semmi hasonlót. Munkahelyre vigyél inkább aszalt gyümölcsöt, vagy valami hasonlót. Amúgy ha a szendvicset el tudod vinni melóba akkor bármi mást is el tudsz vinni :)
2016. jan. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

a puffasztott rizs, nutella, aszalt gyümölcs pont ugyanolyan nagy szénhidrátbombák, mint a kenyér.az aszalt gyümölcs és a nutella merő cukor...


akkor inkább alacsony szénhidráttartalmu kenyér, tortilla,ha szendvicsszerűságet akarsz.

2016. jan. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
vagy sütsz fehérjés kenyeret, mint a testépitők.
2016. jan. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
dehogy is a szénhidráttal van gondom :) egyedül csak a fehér liszttel. A teljes kiőrlésűnél meg a fuzáriummal...igazából a lisztet szeretném elhagyni, még ha nem is az összes helyen, de mindenhol ahol csak lehet.
2016. jan. 2. 07:36
 7/9 aperitif ***** válasza:

Kenyér helyett rizs, aszalt gyümölcs, sőt, nutella!

Azért azt javasolnám, mielőtt mindenki áttérne a kenyér helyett a nutellás rizsre, nézzen utána egyrészt a szénhidrát tartalomnak, másrészt a glikémiás indexnek.

Még mindig a kenyér az, ami a legegészségesebb , pláne ha korpás, teljes kiőrlésű, durum lisztből, vagy egyéb alternatív lisztekből készül.

2016. jan. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
4-5. vagyok. miért pont a lisztet szeretnéd elhagyni ? mármint csak azt ? a nutella és az aszalványok sem jobbak az oriási cukortartalmuk miatt. egyébként meg ezerféle kenyér van, ami alternativa lehet, ha nem fogyni akarsz.de rengeteg a kamu köztük. drága, mégsem az van benne, aminek mondják.sokan emiatt otthon csinálnak maguknak tk. kenyeret.
2016. jan. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Most olvasok egy könyvet, abban írnak arról, hogy a cukornak és a fehér lisztnek milyen hatásai vannak a szervezetre nézve... nálam elérte a könyv a célját, eléggé beijesztett. :D


Igazából azért írtam kompletten a lisztet, mert sehol nem írják le egyértelműen, hogy akkor melyik fajta liszt lenne a legjobb és ez idegesítő. Az egyik oldal pl. a rozslisztet lehúzza, a másik meg azt mondja erre, hogy jó. Mondjuk rozskenyeret szívesen ennék, azt szeretem :)


Akkor titeket kérdezlek, a rozskenyérről mi a véleményetek? :D

2016. jan. 2. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!