Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyi a normális súly egy 13...

Mennyi a normális súly egy 13 éves fiúnak?

Figyelt kérdés

2016. márc. 18. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ ,hány centi vagy :) de az osztálytársam (fiúk) 50-60kg közt vannak
2016. márc. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én 155 cm vagyok és kb 37 kg.
2016. márc. 18. 22:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Tíz kg-val több még mindig inkább kevés lenne.
2016. márc. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Magasságból vonnj ki 110 cm-t és megkapod az ideális testsúlyt
2016. márc. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha tíz kilóval több lennél még akkor is normális lenne a súlyod...:) Azt ajánlom, hogy étkezz egészségesen, mindenből egyél annyit amennyi csak jól esik, felszedhetsz egy pár kilót ;) Ja és sportolj, hogy izmosodj;)
2016. márc. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Amugy nem is nagyon szoktam enni mert nemnagyon van étvágyam.
2016. márc. 19. 11:34
 7/9 anonim válasza:

Itt van két ábra:


[link]


[link]


A középső 50%-os görbe jelenti az országos átlagot (és egyben az ideálist) ehhez képest viszonyítják, mennyire tér el valaki tőle. Minél inkább, annál problémásabb a helyzet. 5 és 95% között normális, az alatt alultáplált, afelett elhízott.


Magasságod pont az átlag. (Ez csak azért kell most, mert különben korrigálni kéne az eltéréssel a második ábrát, de így nem kell.) Szóval 45 kiló az ideális súly egy 13 éves átlagos magasságú fiúnak, és mire betölti a 14-et már 51 kiló. A 37 kilód az valahová a 10%-os görbéhez esik 13-14 év között. Ez a 10% azt jelenti, hogy 10% könnyebb nálad, 90% nehezebb az országos iskolai mérések alapján.


Amúgy a súlyod teljesen NORMÁLIS, csak hát sokféle alkatú ember van, és te abba a vékonyabb fajtába tartozol, de nem vagy vele egyedül. Ezen ilyen korban reménytelen változtatni. Többieknek elárulom, hogy az ilyen alkatúakat ha évekig erőszakosan tömnék, mint a kacsát, akkor se maradna meg bennük, ez nem így működik. Majd ha idősebb leszel, akkor sporttal, 8-szor kitartóbb és szorgalmasabb gyúrással esélyed lesz behozni a különbséget, ezt mások is tanúsíthatják. Persze csak ha ez zavar. Ilyen szempontból szerencsés korban születtél, mert úgyis az most a fiúdivat, hogy minél vékonyabbnak látszani. Hát annak idején a fiúk a matracot is betekerték volna a ruhájuk alá, csakhogy nagyobbaknak látszódjanak. Most meg pont te vagy a divat...

2016. márc. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Figyelj!

A súlyod szerintem icit vékony, én 13 éves vagyok, 60 kiló.

2018. jan. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Mr. GewrTy John válasza:
Ha 150 centi vagy akor ojan 45 és 55 között de ha 160 és 170centi vagy akkor 55 és 65 között
2020. júl. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!