Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Éretlen gyümölcsöt ettem, és...

Éretlen gyümölcsöt ettem, és kiderült két nappal azelőtt volt permetezve. Összesen vagy 6 szem zöldcseresznyéről van szó. Kb egy fél óra múlva hánytattam magam és jött ki belőle. Lehet baja a babának ettől?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 30. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az orvosodtól kérdezd meg. Nem tudni, pontosan milyen kémiai anyag került rá a permetezés során, anélkül meg még ő sem fog tudni válaszolni. Úgyhogy a permetszer nevét és összetevőit kutasd fel és azzal hívd fel az orvosodat.
2016. ápr. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdésed. Te most terhes vagy vagy szoptatsz?

Vagy ki ette azt a gyümölcsöt?

Azt írod, magadat hánytattad...

2016. ápr. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Bevezetted magadnak a zöld cseresznyét? :)

Minek eszel éretlen gyümölcsöt?

Tudd meg milyen permetszer volt, és beszéld meg az orvossal, hogy mi okozhat. Gondolom az is fontos tényező, hogy hány hetes terhes vagy.

2016. ápr. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen én vagyok terhes 25 hetes. Azt nem tudom milyen permetszerről lehet szó. Hánytatni magamat hánytattam h kijöjjön de egyébként semmi hasfájást vagy egyebet nem okozott. Csak érdekel h lehet e ettől valami baja a babának. Ja és azert ettem mert megkivantam.
2016. ápr. 30. 21:52
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked még csak egy fájó gyomrod sincs, nemhogy hányás, hasmenés, akkor nem gondolom, hogy a babának baja lenne.

De nem vagyok orvos.

Hívd fel az ügyeletet, vagy kórházat, mit tanácsolnak.

2016. ápr. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Az éretlen gyümölcs evést a továbbiakban inkább hanyagold! :)

Jó lenne tudni, hogy mivel permeteztek, de nagy valószínűséggel nem ettél belőle olyan dózist ami ártalmas lehetne.

Ettől függetlenül érdemes lenne megkérdezned erről az orvosodat is! :)

2016. máj. 1. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Erre senki nem fog tudni válaszolni anélkül, hogy a permetszer összetevői ismertek lennének.


Én egyszer (nem terhesen) meghúztam egy növényi tápoldatot, mert azt hittem, hogy ásványvíz (ne tartsd ásványvizes flakonban...). Amikor rájöttem, elkapartam a terméket, címkével a kezemben felhívtam egy toxikológiát, hogy ezeket az összetevőket tartalmazza, beleittam, menjek-e kórházba.

Mondták, hogy szerencsére nem, de a réztől némi hasmenés lehet, ne lepődjek meg.

Ha nem tudok konkrét anyagot mondani, ők se tudtak volna válaszolni a kérdésemre.

2016. máj. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 aperitif ***** válasza:
87%
Csak tudnám, hol ettél április 30-án zöld cseresznyét...
2016. máj. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!