Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért van a gyorskaja sátánnak...

Miért van a gyorskaja sátánnak beállítva, amikor a legtöbben otthon sem esznek sokkal táplálóbban/egészségesebben?

Figyelt kérdés

az átlag magyar háztartásokra gondolok: mócsingos rántotthús szétfőtt krumplival, zsíros, lisztes levesek, pörkölt nokedlivel, desszertnek fullasztó vajas lisztes sütik, saláta helyett undorító majonézes franciasaláta stb. nyilván vannak, akik szuperegészségesen és reform módon táplálkoznak otthon, de az átlagra szerintem egyáltalán nem jellemző az igényesség, a gyorskajára mégis fujjognak. nagy öntudatosan mondják, hogy ők bezzeg nem esznek kfc-ben/mekiben, mert az "szemét kaja" meg "műkaja", aztán hazamennek és nyugodt lelkiismerettel tolják magukba a fehérkenyérből készült vajas - párizsis zsömlét, ami még ezerszer rosszabb, mint mondjuk egy kfc-s longer, amiben legalább csirkehús van meg némi zöld esetleg (még ha ez csak egy sovány salátalevelet jelent is).


ne értsetek félre, nem akarom a gyorséttermeket védeni, pontosan tudom, mi megy ott és mit adnak el nekünk. csak azt akarom mondani, hogy sokszor a "rendes ételnek" beállított házikoszt egy fokkal sem jobb, sőt, talán még rosszabb is, sokan mégis úgy érzik, hogy kötelező szidni a gyorséttermeket, hogy milyen undorítóak, amikor igazából fogalmuk sincs a helyes táplálkozásról és ők otthon legalább olyan rosszat esznek. attól még nem lesz rendesebb (egészségesebb, táplálóbb) a hagyományos zsíros magyar házikoszt, hogy otthon maguknak készítik el és nem egy amerikai (fuj, amerika = sátán) gyorsétteremben veszik meg.


mintha divat lenne mindenféle étkezéssel kapcsolatos minimális alapismeretek nélkül szidni a gyorséttermeket, a házit meg minőségtől függetlenül jónak tartani. ezeket a fejem méretű marhaburgereket én se vagyok képes megenni, de esküszöm, ezerszer inkább megeszek egy longert vagy egy twistert, mint valami pörköltet nokedlivel és meggyőződésem, hogy semmivel sem járok rosszabbul.



2016. máj. 28. 09:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
63%

Mert ez izlik az átlagnak és igy probálják kivonni magukat a gondolat alol hogy nem esznek egésségesen. Az emberek 90 % mindig a sajátját fogja a legjobbnak beállitani. Gyakran saját magukat is becsapva.


Az is hasonló mikor a dohányos azzal érvel hogy van aki cigaretta nélkül is rákos let. És van aki a cigi mellet se.

2016. máj. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
57%
Tele van a net receptes oldalakkal, ilyen-olyan reformkajás, kalóriaszámlálós, fitnessdiétás étrendekkel, hatalmas látogatottsággal.:D Nem tudom, ti hol éltek, hogy ilyen tapasztalatokat gyűjtöttetek a házikosztról, nekem pont ez tűnik beszűkültségnek. Az más kérdés, hogy ha valaki nem tud főzni, akkor leszólja az otthon készített ételeket, ettől még nem lesz több a mondanivalója valóságtartalma.:-)
2016. máj. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
89%

Az igazsag sztem valahol a kettö között van. Abban igazad van, hogy a parizer feherkenyerrel, a rantott hus, a tulcukrozott etelek sajnos nem egeszsegesek. Szerencsere sokan probalnak odafigyelni arra hogy mit esznek, es anyagi kereteikhez merten lecserelni az alapanyagokat egeszegesekre. Sajnos azonban nagyon sokan tajekozatlanok a temakörben es feligazsagok alapjan dolgoznak. Pl. a barna kenyer egeszsegesebb ( kiveve ha malataval festett feher lisztböl keszül) es tarsai. Azt mindenkibe es mindenhol sulykoljak, hogy a gyorskaja szemet, fözzünk inkabb magunkra. De ha nem vagy tisztaban azzal, hogy hogyan is kene csinalni, akkor lehet hogy magad fözöl, de szinten szemetet. Es azt, hogy ennek hol es hogyan tudsz utanajarni, mar nem kommunikaljak rendesen. A neten rengeteg hamis es egymasnak ellentmondo info kering, nehez eldönteni, mi igaz es mi nem.

Leszögeznem, hogy sem a Meki/KFC, sem a zsirban tocsogo mocsongpörkölt nem követendö pelda..Szerintem egyik sem jo, es nem erdemes ket rosszt szembeallitani, es a kisebbikröl mondani, hogy ez azert csak jobb. Lehet, hogy jobb, de attol meg nem jo. ( Tudom, irtad, hogy ezzel tisztaban vagy, ez csak a jobban jarok egy Kfc csirkevel reszre vonatkozott)

A szupermarket reszevel vitatkoznek, itt pl. nalunk nincs piac, nincs termelöi ertekesites, csak turistaknak, aranyarban. De pl. az szupermarketes bio dolgok tenyleg biok ( volt rola müsor is a teveben), vannak termekek, amin 600 pecset van, hogy ilyen meg olyan körülmenyek közt tartott allatok, itt fenntarthatoan halaszott halak, azert szerintem azok se lehetnek annyival rosszabbak. Attol meg elhetsz egeszesesen, hogy nem a termelötöl vasarolsz.

2016. máj. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
44%
És miért akartok egészségesek lenni? Nagyon banálisnak tűnhet a kérdés, de válaszoljatok rá.
2016. máj. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Mert sok betegség nagy mértékben rontja az életminöséget.

De ez a logika alapján eljutsz az élet értelmének kereséséig.

2016. máj. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
89%

14:

- mert az egészséges ételek finomak

- mert az egészséges étkezés rengeteg betegség ellen megvéd, és ezáltal egy esetleges korai haláltól is (sajnos több rokonom is 40-60 között hunyt el olyan rákos vagy szív-és érrendszeri megbetegedésekben, amit elsősorban az életmód, étrend okozott)

- mert ezáltal a gyermekeimnek is hosszabb, minőségibb életet tudok biztosítani, ha így nevelem őket

2016. máj. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
40%

"az ÁTLAGRÓL beszéltem."

Nem, te nem az átlagról beszélsz, hanem arról, amit te átlagnak hiszel.

Akik úgy étkeznek otthon, ahogy te azt átlagosnak hiszed ( érdekes, nekem a több tucat ismerősöm közül talán ha egy - max. kettő étkezik úgy, de nyilván ők az átlag, és a maradék kb. 90-95% a kivétel), azok nem ellenzik a gyors kajákat sem. Akik pedig ellenzik, azok otthon is odafigyelnek arra, hogy mit esznek.

2016. máj. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a gyorséttermek célcsoportja nem azonos azokkal, akik odahaza lisztes leveseket főznek, vagy párizsis kenyeret majszolnak. Magyarországon a gyorsétterem alapvetően nem annyira olcsó, hogy az igénytelen, olcsó házikoszttal versenyezni tudjon. A célcsoport az a réteg, amelyik meg tudja venni a jó minőségű kaját is.


A gyorskaja amúgy nem rossz, egy Caesar saláta a Mekiben, KFC-ben sokkal jobb, mint a Mlinarban vagy más ilyen pékségekben, gagyi éttermekben szokott lenni, ahol kispórolják belőle a parmezánt, és három napos jeges csirkéval daják frissen sütött helyett.


Ugyanakkor a gyorskaja sem jó igazán. Minden nap kfc-t enni unalmas, és egészségtelen. A kfc-ben, mekiben kb. két-háromféle saláta van, gyümölcsöt nem nagyon kapsz, inni főleg szénsavas löttyök vagy narancslé van. Odahaza változatosabb, finomabb ételeket, italokat tudsz készíteni.

2016. máj. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
36%

Az biztos, hogy otthon akármilyen egészségtelenül főz valaki, de nem tesz bele ízfokozót, töltelékanyagot, szóját, vagy ragasztóanyagot, hogy a sajt egyben maradjon.


Pontosan tudja, hogy mit tett bele; az van benne, semmi más.

2016. máj. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyik rokonom jól elhízott már gyerekkorától. És igen az általad leírt házikoszt volt a mindennapos. Az anyja máig kiborul, hogy nem fogyózik a gyerek, amikor nem is tudna, hisz csak ezt kapja. Bezzeg, ha évente egyszer talál nála valami mekiszacskót, akkor megy a hiszti, hogy ezért vagy kövér, ez tele van adalékkal, meg ízfokoóval. Jah, ő meg otthon önti a vegetát kilószámra, de nembaj. Ha bolti rossz -az baj, az otthonfőtt az csak jó lehet.
2016. máj. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!