Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért van a gyorskaja sátánnak...

Miért van a gyorskaja sátánnak beállítva, amikor a legtöbben otthon sem esznek sokkal táplálóbban/egészségesebben?

Figyelt kérdés

az átlag magyar háztartásokra gondolok: mócsingos rántotthús szétfőtt krumplival, zsíros, lisztes levesek, pörkölt nokedlivel, desszertnek fullasztó vajas lisztes sütik, saláta helyett undorító majonézes franciasaláta stb. nyilván vannak, akik szuperegészségesen és reform módon táplálkoznak otthon, de az átlagra szerintem egyáltalán nem jellemző az igényesség, a gyorskajára mégis fujjognak. nagy öntudatosan mondják, hogy ők bezzeg nem esznek kfc-ben/mekiben, mert az "szemét kaja" meg "műkaja", aztán hazamennek és nyugodt lelkiismerettel tolják magukba a fehérkenyérből készült vajas - párizsis zsömlét, ami még ezerszer rosszabb, mint mondjuk egy kfc-s longer, amiben legalább csirkehús van meg némi zöld esetleg (még ha ez csak egy sovány salátalevelet jelent is).


ne értsetek félre, nem akarom a gyorséttermeket védeni, pontosan tudom, mi megy ott és mit adnak el nekünk. csak azt akarom mondani, hogy sokszor a "rendes ételnek" beállított házikoszt egy fokkal sem jobb, sőt, talán még rosszabb is, sokan mégis úgy érzik, hogy kötelező szidni a gyorséttermeket, hogy milyen undorítóak, amikor igazából fogalmuk sincs a helyes táplálkozásról és ők otthon legalább olyan rosszat esznek. attól még nem lesz rendesebb (egészségesebb, táplálóbb) a hagyományos zsíros magyar házikoszt, hogy otthon maguknak készítik el és nem egy amerikai (fuj, amerika = sátán) gyorsétteremben veszik meg.


mintha divat lenne mindenféle étkezéssel kapcsolatos minimális alapismeretek nélkül szidni a gyorséttermeket, a házit meg minőségtől függetlenül jónak tartani. ezeket a fejem méretű marhaburgereket én se vagyok képes megenni, de esküszöm, ezerszer inkább megeszek egy longert vagy egy twistert, mint valami pörköltet nokedlivel és meggyőződésem, hogy semmivel sem járok rosszabbul.



2016. máj. 28. 09:58
1 2 3
 21/21 anonim válasza:

Igaza van a kérdeznék.

Semmivel sem egészségesebb a sok kenyér, genmodositott hús a pultbol mert ugyanazt a szart rakják oda is.

Sok embernek fogalma sincs mivel etetik ezeket a szerencsétlen állatokat.

Ki mutatták, hogy több kg zöldséget, gyümölcsöt kell megenni k, hogy tartsuk az 50 évvel ezelőtti szintet.

Ki eszik annyit?

Úgyhogy nyugodtan lecsuszhat hetente 1szer egy gyorskaja

Senkinek semmi baja nem lesz tőle.

Persze mindennap azért ne a lenyeg a valtozatossag

2022. aug. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!